ОБЛІК ЗЕМЕЛЬ ДЕРЖАВНОЇ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ФОРМ ВЛАСНОСТІ

13 лютого фахівці Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА провели із РВА та громадами регіону онлайн-нараду щодо ведення кількісного та якісного обліку земель державної та комунальної форм власності.

Відкрив нараду в.о. директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Єгор Чикшеєв, який наголосив, що будь-який бюджет складається переважно від надходжень податків та оренди за використання землі. А відтак існує нагальна потреба проаналізувати використання земель та сплату за її використання.

«Сьогодні важливо систематизувати наявну інформацію щодо землекористувачів. Це допоможе виявити боржників, які використовують земельні ділянки, але плату згідно з договорами оренди не здійснили. Як результат, проведена робота сприятиме повноцінній інвентаризації земель з внесенням інформації до Державного земельного кадастру», – зазначив Єгор Чикшеєв.

Учасники наради обговорили проблемні питання у сфері земельних відносин та розробили алгоритм дій  щодо їх розв’язання, який передбачає:

  • проведення інвентаризації земель та аудиту з надходжень за користування;
  • внесення інформації до державного земельного кадастру про межі громад та населених пунктів на їхніх територіях;
  • розроблення та внесення до Державного земельного кадастру відомостей про НГО;
  • першочергове складання документації із землеустрою на привабливі земельні ділянки з внесенням інформації до Державного земельного кадастру з подальшим виставленням лотів на земельних торгах, що сприятиме збільшенню орендної плати.

Реалізація планових завдань сприятиме створенню нової моделі організації діяльності територіальних громад у напрямках їхнього прогресивного розвитку та країни в цілому. Проте не слід забувати, що це потребує  залучення кваліфікованих фахівців до виконання поставлених завдань. Наразі у виконавчих комітетів територіальних громад є можливість створення такої посади як інспектор з охорони та використання земель. Вона надана для швидкого реагування громад на товаровиробників й оперативної кореспонденції з органами державної влади.

Нова модель діяльності громад не лише сприятиме їх ефективній роботі, але й сформує комплексний план просторового розвитку території з подальшим внесенням інформації до національного геопорталу з відображенням геопросторових даних та метаданих.