НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ЩУКИ

З 15 лютого до 31 березня, відповідно до Правил любительського рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах діє заборона на вилов щуки.

З метою захисту плідників термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час, що передує нерестовій активності. Оскільки в цей період відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову.

Якщо протягом зазначеного періоду під час лову інших видів риб вам випадково потрапила на гачок ця рибина – обережно випустіть її назад у водойму.

Зазначимо, незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.

Нагадаємо, дана заборона обумовлена фізіологічними особливостями зазначеного виду. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами більшості інших видів.