НА ОДЕЩИНІ ТРИВАЄ РЕГУЛЮВАННЯ ЧИСЕЛЬНОСТІ ДИКИХ ХИЖИХ ТВАРИН

На черговій нараді, що відбулася 13 лютого 2024 року за участю керівників профільних відомств, учасники заходу обговорили стан виконання наказу щодо регулювання чисельності хижих хутрових м’ясоїдних тварин.

Станом на сьогодні в Одеській області сформовано бригади мисливців, які вже проводять відстріл хижих тварин у мисливських угіддях регіону. Також на території кожного адміністративного району області здійснюється вибірковий діагностичний відстріл однієї особини дикого кабана з метою проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи. Крім того, у разі виявлення трупів інших видів тварин, які не підлягають відстрілу, користувачі мисливських угідь інформують  ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Зазначимо, у зв’язку із введенням обмежень щодо полювання на період воєнного стану,  зафіксовано збільшення чисельності диких хижих тварин на території Одеської області. Як результат, це спричинило ускладнення епізоотичної ситуації щодо сказу тварин та загрозу для життя мешканців та цілісності їх майна.

З метою  стабілізації ситуації із недопущення поширення АЧС та сказу, Одеська військова адміністрація та ОУВ “Дунай” у січні 2024 видали спільний наказ щодо регулювання чисельності хижих, м’ясоїдних тварин в межах мисливських угідь на території Одеської області.