РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ АНДРІЄВО – ІВАНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ БЕРЕЗІВСЬКОГО РАЙОНУ

Члени робочої групи, до складу якої входять фахівці профільних департаментів Одеської ОВА, продовжують вивчати економічний потенціал громад регіону.

Під час чергового виїзного засідання, що відбулося в Андрієво – Іванівській сільській раді Березівського району, було розглянуто питання інвестиційної привабливості громади та пріоритетних напрямків її розвитку.

Представники сільради та керівники сільськогосподарських підприємств, які взяли участь в нараді, проінформували, що станом на сьогодні на території громади відсутні багаторічні насадження, не здійснюється вирощування овочів та переробка сировини. Крім того, повисихали озера, що були джерелом поливу.

Зважаючи на те, що економіка є одним із стратегічних пріоритетів повоєнного відновлення та подальшого розвитку Одеської області, для Андрієво – Іванівської громади важливо покращити умови бізнес-клімату, які сприятимуть залученню інвестицій, впровадженню активаторів, що позитивно впливатимуть на розвиток й зростання приватного сектору.

Наразі в громаді реалізується інвестиційний проєкт в галузі тваринництва. На території старої птахофабрики підприємець планує облаштувати приміщення для розведення свиней (близько 20 тисяч поголів’я). Реалізація даного проєкту сприятиме не лише створенню нових робочих місць, але й допоможе сформувати вигідні шляхи збуту зернових, бо до 80% у собівартості свиней складають корми. Тому аграріям варто подивитися на свинарство як на довгу перспективу для реалізації власного зерна.

Свинарство — одна з найбільш ефективних галузей тваринництва. Порівняно з іншими сільськогосподарськими тваринами свині характеризуються рядом біологічних особливостей, серед яких найважливішими є:

  • короткий цикл відтворення
  • багатоплідність
  •  адаптаційна здатність
  • високий забійний вихід.

Зазначимо, на території Одеської області у Болградському районі вже діє найбільший в регіоні свинокомплекс потужністю 24 тис.голів свиней. У 2023 році на підприємстві ТОВ «Агропрайм  Холдинг» розпочато реалізацію інвестиційного проєкту із встановлення біогазової установки, що призначена для анаеробного зброджування гнойових стоків свиноферми для вироблення  біогазу та органічних добрив.

Також одним із пріоритетних сільськогосподарських напрямків розвитку  економічного потенціалу Андрієво-Іванівської громади, як зазначили учасники наради, є вирощування овочів за допомогою грантових програм підтримки.

Нагадаємо, Андрієво-Іванівська сільська територіальна громада розташована у Березівському районі Одеської області. Населення складає 3302 осіб, адміністративний центр — село Андрієво-Іванівка. До громади входять  12 сіл, які розташовані вздовж річища Тилігул.

За результатами робочого візиту до громади, всі проблемні питання, які були озвучені представниками сільської ради,  надалі будуть передані до профільних департаментів Одеської ОВА з метою оперативного вирішення.