ЗЕРНОВИЙ КОРИДОР: МОРСЬКИЙ ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ

📍18 лютого навантаження української пшениці на балкер VALSAMITIS у порту Чорноморська проходило під особистим контролем Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, начальника Одеської військової адміністрації Максима Марченка, директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алли Стоянової.

⚓Судно у рамках програми Grain from Ukraine повинно доставити 25 тисяч тонн української пшениці до Кенії та 5 тисяч тонн до Ефіопії.

💬«Grain From Ukraine –це насамперед гуманітарна ініціатива. У її рамках планується забезпечити зерном країни, що є на межі голоду. Кожне судно із зерном, відправлене у рамках Grain From Ukraine, забезпечує потребу у продовольстві в середньому для 90 тисяч осіб», — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

🤝Участь в огляді із вантажними роботами прийняли надзвичайний та повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула та його колега зі Словенії Томаж Менцін.

💬Представника Всесвітньої продовольчої програми Метью Холлінгворта підкреслив, що “VALSAMITIS — п’яте судно гуманітарного каравану, який під егідою ООН постачає населенню голодуючих країн Африки українську пшеницю. Судно прибуде до Момбаса в середині березня”.

💬Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула підкреслив, що «Чехія підтримує зернову ініціативу і на політичному, і на фінансовому рівні. Російська агресія спрямована на знищення українського народу і це позначилося на продовольчій безпеці всього світу. Ми віримо у вашу перемогу над агресором. І ми готові допомагати вам у повоєнному відновленні».

💬«Попри війну та всі труднощі, пов’язані з повномасштабним вторгненням, Україна і далі турбується про продовольчу безпеку світу. Ключову роль в цьому відіграють порти Одеської області. Але наша країна зараз потребує підтримки міжнародної спільноти та системних рішень у питанні саботажу роботи зернового коридору з боку російської сторони, яка умисно обмежує експорт українського продовольства. Об’єктивних причин для цього немає. Це частина їх гібридної війни» – зазначив начальник Одеської ОВА Максим Марченко.

💬Алла Стоянова «Зернова угода – це питання не про бізнес, це питання життя. Україна експортує зерно через Чорне море та таким чином, ціни на продовольство в усьому світі зменшуються, а країни, що потерпають від нестачі їжі, уникають голоду.
Якщо «коридор» не працюватиме, то приблизні втрати валютного виторгу України, за оцінками експертів, сягнуть близько 1 мільярда доларів щомісяця. Програма Grain from Ukraine дозволяє не лише постачати гуманітарний вантаж жителям Африки, а й стимулювати українську економіку. Наприклад, лише завантаження судна, яке ми відвідали, дало роботу 760 водіям, які доставили в порт пшеницю і, звичайно, українським фермерам, які її виростили. Це дає життя економіці нашої країни. Україна наближається до перемоги. А росія – до Гааги”.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

Фотозвіт за посиланням https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02GvaqosbHtHKfCmsSTRwfUqwsezqfYUiGWWWMwChRE1VvTzPPpEDsvU578z5h3pfUl&id=100065109518753