ДІЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ ТА ЕКСПОРТ ПІД ЧАС ВІЙНИ

💥25 серпня відбувся профільний вебінар для аграріїв Одещини на тему “Дія договорів оренди землі та експорт продукції під час воєнного стану”.

🤝Організатор ГО “Аграрний радник” запросив Аллу Стоянову директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин долучитись до розгляду важливих для агросектору питань:

✅Зміни до законодавства у сфері оренди сільськогосподарських земель.

✅ Порядок поновлення строків оренди сільськогосподарських земель.

✅ Особливості укладення нових договорів оренди.

✅ Перелік документів для експорту власної с/г продукції.

✅ Отримання ліцензій на міжнародні перевезення.

✅ Складення ЗЕД-контрактів для експорту продукції.

💬“Наразі сільське господарство забезпечує 35% усієї економіки України. При цьому агросфера на 70% залежить від експорту, адже Україна виробляє такі обсяги зерна, які неможливо спожити на внутрішньому ринку. Тож держава поступово нарощує обсяги поставок продукції до інших країн:

за липень експортовано 3 млн тонн зерна,

за 15 днів серпня – вже 2 млн тонн.

За незмінної динаміки, серпнева валютна виручка може скласти $250-$300 млн. Загалом, за 22 дні роботи зернового коридору з українських портів вийшли 33 кораблі з 719,5 тоннами збіжжя, ще 18 — завантажуються.

Варто також зазначити, що завдяки деблокаді портів вирівнялися експортні ціни. Це дає впевненість фермерам, що вони не збанкрутують і матимуть змогу покрити витрати на виробництво.

Економічна активність вже потрохи відновлюється після значного падіння на початку війни. В умовах війни бізнес повинен стати пліч-о-пліч з державою для перемоги над ворогом, а держава має створити для цього всі необхідні умови. Працюємо разом!” – відмітила Алла Стоянова.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

Презентація за посиланням https://www.facebook.com/112107041148632/posts/pfbid02zwWPr9BS9tzxjBcKKbqUnLJXpPv8k3zotQHsaPmMk29yNs7qNZcCfDJGHJSZvxtZl/