ДІЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ ТА ЕКСПОРТ ПІД ЧАС ВІЙНИ
25 серпня відбувся профільний вебінар для аграріїв Одещини на тему “Дія договорів оренди землі та експорт продукції під час воєнного стану”.
Організатор ГО “Аграрний радник” запросив Аллу Стоянову директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин долучитись до розгляду важливих для агросектору питань:
Зміни до законодавства у сфері оренди сільськогосподарських земель.
Порядок поновлення строків оренди сільськогосподарських земель.
Особливості укладення нових договорів оренди.
Перелік документів для експорту власної с/г продукції.
Отримання ліцензій на міжнародні перевезення.
Складення ЗЕД-контрактів для експорту продукції.
“Наразі сільське господарство забезпечує 35% усієї економіки України. При цьому агросфера на 70% залежить від експорту, адже Україна виробляє такі обсяги зерна, які неможливо спожити на внутрішньому ринку. Тож держава поступово нарощує обсяги поставок продукції до інших країн:
за липень експортовано 3 млн тонн зерна,
за 15 днів серпня – вже 2 млн тонн.
За незмінної динаміки, серпнева валютна виручка може скласти $250-$300 млн. Загалом, за 22 дні роботи зернового коридору з українських портів вийшли 33 кораблі з 719,5 тоннами збіжжя, ще 18 — завантажуються.
Варто також зазначити, що завдяки деблокаді портів вирівнялися експортні ціни. Це дає впевненість фермерам, що вони не збанкрутують і матимуть змогу покрити витрати на виробництво.
Економічна активність вже потрохи відновлюється після значного падіння на початку війни. В умовах війни бізнес повинен стати пліч-о-пліч з державою для перемоги над ворогом, а держава має створити для цього всі необхідні умови. Працюємо разом!” – відмітила Алла Стоянова.
ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!