АЛГОРИТМ РЕЄСТРАЦІЇ ПАСІК

Директор аграрної політики, продовольства та земельних відносин Алла Стоянова повідомляє, що у зв’язку з численними зверненнями власників пасік щодо алгоритму реєстрації пасік, які розташовані на території міст та/або за місцем проживання власника пасіки, підготовлено витяг законодавства щодо повноважень міських рад з порушеного питання.


Процедура реєстрації пасіки суб’єктами господарювання, а також фізичними особами, у яких наявні бджолині сім’ї у місцевих державних адміністраціях або органах місцевого самоврядування визначена Порядком реєстрації пасіки, який затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 року за № 281/35903 (далі – Порядок).

Відповідно до Порядку пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування. Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасік, який ведеться органами місцевого самоврядування.
Тобто реєстрація пасіки здійснюється місцевими державними адміністраціями або органами місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи.


Також, Департамент АПК нагадує, що до 1 жовтня приймаються документи на отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників» від 08 лютого 2017 року № 77 (зі змінами), визначено напрями державної підтримки на 2021 рік, одним із яких є державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, в тому числі спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї.
Механізм і напрями надання підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції визначено постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (у редакції постанови Кабінеті Міністрів України від 12.05.2021 № 517) (далі – Порядок використання коштів).

Пунктом 7 Порядку використання коштів визначено, що для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають документи за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради до 1 жовтня поточного року.
Довідку, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства) видає місцева державна адміністрація або орган місцевого самоврядування, що здійснювали реєстрацію пасіки відповідно до Порядку.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Тобто, для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають документи за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради.


“Приємно відзначити, що взаємодія між державою та аграріями триває. До Департаменту АПК майже кожен день звертаються сільськогосподарі з різними питаннями. Останнє, що зацікавило у сфері тваринництва – це алгоритм реєстрації пасік та отримання дотацій за бджолосім’ї. Наша команда оперативно опрацьовує запити та надає певну інформацію на наших інтернет-ресурсах. Переконана, що це приносить користь аграріям Одещини. Адже наша мета позбавитися від інформаційного бар’єра і тим самим наблизитися до того, щоб стати сильною Аграрною столицею України!”, – позначила Алла Стоянова