ПРОМИСЛОВИЙ ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ НА ОДЕЩИНІ: ОБГОВОРЕННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ

В Одеській ОВА відбулося засідання з питань промислового вилову водних біоресурсів на території регіону.

В роботі взяли участь:

  • Віталій ГОЛОВНЯ – заступник міністра аграрної політики та продовольства України;
  • Андрій ФІГЕЛЬ – заступник голови Одеської ОВА;
  • Ігор КЛИМЕНОК – т.в.о.  голови Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм;
  • Сергій ЦИГАНОК – начальник Управління Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм в Одеській області;
  • керівники профільних Департаментів Одеської ОВА;
  • представники прикордонних загонів №17, 25, 26 ДПСУ, рибогосподарських підприємств та громадських організацій.

Учасники заходу обговорили питання щодо стану справ та реформи рибної галузі, яка запроваджує системні зміни в галузі, зокрема:

  • спрощення ведення риболовного бізнесу. Для цього необхідно мінімізувати контакти підприємців з держорганами та запровадити сучасні цифрові сервіси;
  • демонополізація галузі з метою створення на ринку здорових конкурентних умов діяльності та інструменти для залучення інвестицій;
  • імплементація законодавчих вимоги ЄС, що сприятиме євроінтеграції України та відкриє для нашого бізнесу європейські ринки.

Одним із ключових елементів реформи галузі є цифровізація, початок якої було покладено ухваленням Закону № 2989-IX. Окрім аукціонів, документ запровадив Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства – еРибу, завдяки якій підприємці зможуть отримувати державні послуги та дозвільні документи онлайн. 

Особливу увагу учасники наради зосередили на питаннях видачі дозвільних документів на території ПЗФ та можливості надання дозволу на установлення неводів в акваторії Чорного моря у визначених ділянках на відстані 300 метрів від берегової лінії.

Представники рибогосподарських підприємств та ГО «Рибалки півдня України» проінформували щодо поточного стану справ у сфері промислового вилову водних біоресурсів та висловили власне бачення розв’язання проблемних питань.

Нагадаємо, із початку повномасштабного вторгнення військ рф на територію України та введенням воєнного стану, промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів. Вилов водних біоресурсів зменшився на понад 60 % й це створює серйозні виклики у контексті забезпечення продовольчої безпеки України.

За результатами заходу учасники наради визначили основні шляхи розв’язання проблемних питань з урахуванням рекомендацій від ДПСУ та Оперативно-тактичного угрупування «Одеса» оперативного угрупування військ «Таврія».