АУКЦІОН НА ОРЕНДУ АКВАТОРІЇ СУХОГО ЛИМАНУ

Перші аукціонні торги з продажу права оренди акваторії Сухого лиману для цілей морської аквакультури відбудуться 19 березня 2024 року. Відповідне оголошення опубліковано в електронній торговій системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ».

Підприємці, які планують розвивати марикультуру у водах Сухого лиману можуть подати свої заявки на участь в аукціонних торгах до 20:00 18 березня 2024.

Стартова ціна лота – 7152,08 грн.

Договір про оренду з переможцем буде укладатись на 7 років. Такий термін зумовлено тим, що прибуток від реалізації продукції аквакультури може бути отримано на третій рік господарчої діяльності. Також підприємцю необхідно провести підготовчі роботи для початку виробництва, яке здійснюватиметься шляхом розміщення технологічних пристроїв – плавучих садків, колекторів для молюсків тощо.

Довідково:

Кабінет Міністрів України 26.01.24р. ухвалив розпорядження № 60-р “Про проведення аукціону з продажу права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) Сухого лиману для цілей морської аквакультури”.

Вперше в історії України Урядом прийнято рішення про надання можливості підприємцям займатися марикультурою на умовах оренди у частині акваторії Сухого лиману, що в Одеській області.

Визначена ділянка водойми має вільний водообмін з морем та достатню солоність для вирощування мідій, різних видів креветок тощо.

Марикультура широко застосовується в більшості прибережних країн, Норвегії, Іспанії, Болгарії, Румунії. Лідером з вирощування продукції морської аквакультури серед Чорноморсько-середземноморських держав є Туреччина.