ПІДГОТОВКА МЕЛІОРАТИВНИХ СИСТЕМ ДО ВЕГЕТАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ

Для забезпечення стабільної роботи меліоративної інфраструктури фахівці управлінь водного господарства Держрибагентства постійно контролюють роботу як зрошувальних, так і осушувальних систем.

На об’єктах меліоративної інфраструктури розпочато проведення ремонтно-відновлювальних та підготовчих заходів – ремонт насосно-силового та електротехнічного обладнання, запірно-регулюючої арматури, трубопроводів тощо. Водночас здійснюється очищення каналів від чагарникової рослинності та підсипка дамб.

В Ізмаїльському УВГ спеціалістами проводяться роботи з ремонту трубопроводів, насосно-силового обладнання, трансформаторів, запірно-регулюючої арматури, автотракторної техніки, а також перемотки електродвигунів та інше.

Спеціалістами Болградського МУВГ здійснено перевірку стану підготовки насосних станцій і силового обладнання до нового поливного сезону.

Зазначимо, у 2024 році на півдні Одеської області, в рамках програми «Аграрна Одещина», відремонтують три зрошувальні системи, а саме: Нагірнянську, Ташбунарську та Ізмаїльську. Реалізація проєктів здійснюється коштом обласного бюджету у розмірі 94 458 654,4 грн.

Нагадаємо, програма USAID АГРО надасть до 18,3 млн грн співфінансування для модернізації меліоративної інфраструктури водокористувачів. Діяльність за цим проєктом співфінансування передбачає розробку та реалізацію проєкту для організації водокористувачів на територіях України, де наразі не ведуться бойові дії, та де є потреба у відновленні або модернізації меліоративної інфраструктури, відновлення площ поливу або осушення в межах території обслуговування ОВК.