НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ АГРОПОЛІТИЧНИЙ ДІАЛОГ

З 13-15 грудня 2023 року в Узинській громаді Київської області відбувся семінар-тренінг на тему «Агроекономічний розвиток громади. Синергетичний ефект співпраці від локального до національних рівнів влади».

У заході взяли участь представники Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.  

Семінар з підготовки спеціалістів сільського та аграрного розвитку проводився в рамках проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог», до якого залучено  8 пілотних територіальних громадах Київської, Вінницької, Івано-Франківської, Одеської та Полтавської областей. Бенефіціаром проєкту є Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Під час семінару представники громад представили свої напрацювання агроекономічних паспортів, які можуть слугувати основою для формування місцевих програм підтримки розвитку аграрного бізнесу та сільського розвитку,  а також джерелом інформації для обласних державних (військових) адміністрацій, центральних органів виконавчої влади при формуванні стратегічних документів та розробки пропозицій щодо політичних рішень.

На Одещині, вже другий рік поспіль Суворовська громада Ізмаїльського району бере участь в проєкті німецько-український агрополітичний діалог (АПД), пріоритетним питанням якого є розвиток сільських територій. Торік громади-учасниці проєкту відвідали Німеччину з метою обміну досвідом в питаннях управління земельними ресурсами громад. За результатами проведеної роботи для реалізації пілотного проєкту з написання «Концепції управління земельними ресурсами громади», з використанням європейського досвіду, було обрано Суворовську громаду.

Зазначимо, у 2022 році до проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД) було долучено й Городненську громаду Болградського району.

Нагадаємо, проєкт АПД підтримує Україну в питаннях розвитку сталого сільського господарства, ефективної переробної промисловості та підвищення міжнародної конкурентоспроможності відповідно до принципів ринкової та регуляторної політик та з урахуванням потенціалу розвитку, який виникає в рамках Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.