ВИНОГРАДАРСТВО ОДЕЩИНИ: РОЗВИТОК ТА ПЕРСПЕКТИВІ

📑Винороби Одещини не лише продовжують збір нового врожаю, а й шукають шляхи ефективного розвитку підприємств.

Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА інформує, що станом на 9 жовтня 2023 року в області триває збір винограду:

• Прогнозується зібрати врожай на площі – 12 827 га

Вже зібрано на площі – 6 967 га

• Валовий збір – 31 183 тис. тонн

• Урожайність – 44,8 ц/га

🤝Наразі ведеться напружена робота над створенням в області регіональної системи географічних зазначень та опрацьовується мережа КНТ (контрольованих найменувань територій), що сприятиме просуванню наших вин на європейський та світовий ринок вина.

💬“Виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, а в сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 людей. Виноградарство та виноробство — це податки до громад, це валютна виручка від експорту та головне — робочі місця, головне — люди, що працюють на рідній землі. Для допомоги підприємствам, які вирощують та переробляють виноград, впроваджено низку програм, які працюють через єдиний державний аграрний реєстр (ДАР). Тож закликаю кожне підприємство зареєструватися та отримувати всі привілеї та можливості від держави та європейських донорів», — зазначає Алла СТОЯНОВА директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

💻Нагадаємо, Одеська область має потужні можливості розвитку винного туризму. На теренах області до війни проходили відомі винні заходи: Фестиваль аматорського вина «Живе вино України», Свято бессарабського вина, Фестиваль молодого вина, Регіональний фестиваль майстрів традиційного домашнього виноробства, Bolgrad Wine Fest, Wine Fest. Впроваджено проєкт Європейського Союзу «Дороги вина і смаку Української Бессарабії», який передбачає показ та популяризацію еногастрономічних туристично-рекреаційних маршрутів.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!