АГРАРНИЙ ФРОНТ: КРЕДИТУВАННЯ

📢Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА інформує, що станом на 09 жовтня 2023 року загальна кількість сільськогосподарських товаровиробників, які залучили кредитні кошти становить – 1028, що на 32 підприємства більше в порівнянні з відповідним показником на 25 вересня 2023 року. За державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» (далі – програма 5-7-9) кількість таких підприємств збільшилася на 24 і становить – 830.

💲Обсяг залучення кредитних коштів сільськогосподарськими товаровиробниками Одеської області по всіх програмах кредитування становить 4. 1 млрд грн, що в порівнянні з попереднім показником більш на 163,3 млн грн, або 4,2 %.

За програмою 5-7-9 обсяг залученого кредиту/кредитної лінії сільгосптоваровиробниками становить 3,4 млрд грн.

🤝Мінімальна процентна ставка за укладеними кредитами/кредитними лініями становить – 0,01% (по Україні – 0,01 %), а максимальна – 32,1% (по Україні – 45,0 %). В порівнянні з відповідним показником на 25 вересня 2023 року максимальна та мінімальна процентна ставка залишилася незмінною.

💬“Частка пільгової державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» на вітчизняному ринку кредитування сягає 90%. Держава постійно удосконалює свою ключову позичкову програму, полегшує доступ до неї бізнесу, надає додаткові портфельні гарантії, зміщує акценти в бік інвестиційного кредитування, підтримки пріоритетних напрямів підприємницької діяльності, енергоефективності. Наразі у межах програми видано понад 72 тисячі кредитів. Станом на вересень 2023 року до програми приєдналися 45 банків. Держава діє, банки кредитують, аграрії працюють. Впораємось з викликами та переможемо”, – говорить Алла СТОЯНОВА директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!