ЗЕМЕЛЬНЕ ОПОДАТКУВАННЯ: ГОЛОВНІ ПИТАНЯ

📍6 жовтня Алла СТОЯНОВА директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА провела з представниками територіальних громад нараду, на якій розглянули гострі аспекти земельного оподаткування.

А також приділили увагу питанням, які виникають у представників органів місцевого самоврядування під час укладання договорів оренди, методології розрахунку відсоткової ставки, нормативно-грошової оцінки, інвентаризації земель та ін.

🤝Податківці ДПС України в Одеській області проінформували представників територіальних громад про особливості сплати податку на землю фізичними та юридичними особами. Наразі вже сформовані й направлені ППР (податкові повідомлення-рішення). Громадяни повинні сплатити їх протягом 60 днів з дня отримання. При цьому в податковій службі зазначають: станом на 1 травня 2023 року ДПС України сформувала реєстр мінімального податкового зобов’язання. У разі, якщо фізичні особи передали землю в оренду, але інформація про це не була внесена до реєстру речових прав, тоді податкова пільга не застосується. Для внесення оновлених змін фізичній або є юридичній особі необхідно звернутися з відповідною заявою до управління ДПС в Одеській області, надіславши листа на електронну адресу: od.official@tax.gov.ua. З додатковою інформацією щодо оподаткування можна ознайомитися на офіційному сайті ГУ ДПС в Одеській області: od.tax.gov.ua

💬«Сьогодні Міністерство цифрової трансформації працює над питаннями синхронізації баз даних ДПС України та Держгеокадастру. Втім органи місцевого самоврядування, які достеменно володіють інформацією на місцях, у разі виявлення неточностей, через програму електронного документообігу можуть це зробити швидко та оперативно», – наголосила Алла СТОЯНОВА.

🙌Фахівці Департаменту надали вичерпну інформацію стосовно укладання договорів оренди на земельні ділянки, особливості методики розрахунку нормативно грошової оцінки земельної ділянки згідно з чинним законодавством України та ставки земельного податку.

❗Окремо обговорили питання оплати та оренди земельних ділянок, які знаходяться в 30-50 метровій прикордонній смузі.

💬«Це питання на контролі в Міністерстві аграрної політики, продовольства та земельних відносин України. Вже внесено дві зміни до чинного законодавства. І як результат – норма закону, яка регулює це питання, вже працює. Тут треба розуміти, що 50-метрова прикордонна смуга є землями Міністерства оборони України», – підкреслив Ігор ПРАВЕДНИЙ, фахівець Департаменту.

📑Учасники наради порушили питання нестачі робочої сили в аграрному секторі. Зважаючи на те, що із початку повномасштабного вторгнення чимала кількість мешканців регіону виїхала за кордон, а значна частина сьогодні на передовій захищає країну від ворога, відповідно, відбувся відтік працівників. До Одеської області з початку війни прибуло майже 200 тисяч ВПО, серед яких є чимало кваліфікованих працівників аграрної сфери, які перебувають на обліку в обласному Центрі зайнятості й шукають роботу. Представникам територіальних громад рекомендовано звернутися до Центрів зайнятості на місцях, де є потенціальний резерв нових працівників.

💬«Таким чином ми зможемо не лише закрити питання нестачі кваліфікованих кадрів на місцях, але й допомогти ВПО в облаштуванні життя на новому місці. Крім цього, нагадаю, що сьогодні державою передбачено кілька програм та видів фінансової компенсації за працевлаштування безробітних. Послуга призначена для компенсації роботодавцю витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб. Попри виклики війни, на рівні держави продовжується робота з розвитку аграрного сектору. Перемога в Дії!», – говорить Алла СТОЯНОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

и ещё 5