ВУГЛЕЦЕВІ СЕРТИФІКАТИ ДЛЯ АГРАРІЇВ

📢Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин інформує аграріїв Одещини про можливість отримання фінансування за зменшення парникових викидів.

Через глобальне потепління, яке вже через два роки може призвести до дефіциту питної води на планеті, а надалі вплине й на ведення агробізнесу, наукова спільнота шукає ефективні шляхи зменшення парникових викидів.

💥Аграрії України й, зокрема, півдня Одещини вже відчувають на собі наслідки зміни клімату, зокрема глобального потепління, яке із року у рік ускладнює можливість ефективного ведення сільського господарства.

❗Ефективний спосіб протистояти змінам клімату – перехід до моделі низьковуглецевої економіки. Україна однією з перших опублікувала свою Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Один із засобів – вуглецеве кредитування.

💬“Вуглецевий ринок давно працює у світі. Спочатку концепція вуглецевих кредитів була визначена Кіотським протоколом. Далі – Паризька кліматична угода 2015 року, завдяки якій скорочуючи викиди парникових газів, компанії можуть отримувати за це реальні гроші. За міжнародними нормами один вуглецевий кредит дорівнює одній метричній тонні СО2”, – говорить Алла СТОЯНОВА директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

📢Що таке вуглецеве кредитування?

💥Вуглецеві кредити — це своєрідна квота у формі сертифікату для країни чи організації на викиди певної кількості парникових газів. В Україні діє програма вуглецевого землеробства Carbon Credit Ukraine. Вона створена та розвивається провідними економіками світу та має на меті надати фермерам можливість отримати кошти за вуглецеві кредити, які вони генерують завдяки своїм практикам сталого управління земельними ресурсами.

🔱Хто може взяти участь у програмі?

• фермери, хто займається вирощуванням сільськогосподарських культур або розведенням худоби;

• аграрії, які впроваджують принаймні одну нову практику вуглецевого землеробства;

• фермери та аграрії, які здійснюють перехід до екологічно безпечного землеробства, збільшуючи загальний вміст вуглецю у ґрунті або зменшуючи його викиди на фермі.

💻Прибуток від утримання вуглецю

На кількість отриманих вуглецевих сертифікатів СО2 з 1 га, впливає галузь, в якій працює фермер, методи, які він застосовує на своєму полі та кількість впроваджених практик відновлювального землеробства. Ті хто приєднається до Carbon Credit Ukraine у 2023 році, за один верифікований вуглецевий сертифікат може отримати 20-60 Є.

📑Як стати учасником програми?

Аби стати учасником провідної програми вуглецевого землеробства Carbon Credit Ukraine необхідно заповнити анкету на сайті carboncreditukraine.com.

Яку інформацію потрібно надати?

• Деталі обробітку ґрунту та посіву.

• Виробництво та врожай, включаючи покривні культури та залишки за останні 5 років.

• Режим внесення добрив (синтетичних та органічних).

• Для худоби: щільність поголів’я, тип худоби, кількість та розмір загонів, інформація про пасовища.

• Записи про тестування ґрунту, використання палива та іригацію (за наявності).

💬“Вуглецевий ринок – це про майбутнє. Окрім прямого прибутку від участі в вуглецевій програмі, ми ще й покращуємо ґрунт і водний баланс, економимо кошти на пальному та маємо інші переваги. Загалом, за оперативним підрахунком, аграрії можуть отримати додатково 2-3 тис. грн/га, а на сьогодні це дуже відчутні цифри як господарств. Кожна гривня працює на підтримку економіки та розвиває нашу державу”, – говорить Алла СТОЯНОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!