ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ: ОБГОВОРЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ

❗16 серпня за ініціативою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру відбулась узгоджувальна нарада щодо опрацювання зауважень та пропозицій стосовно проєкту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції процедури формування земельних ділянок”.

💥Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА презентував власні напрацювання. Зокрема, Алла Стоянова запропонувала запровадити уніфікований перелік питань (чек-лист) для встановлення відповідності положень документації із землеустрою та оцінки земель вимогам законів та прийнятим відповідно до них нормативно-правових актів водночас з набранням чинності Закону України “Про внесення змін до до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції процедури формування земельних ділянок”.

Також в ході наради розглядались питання внесення змін до:

✔Земельного кодексу

✔Закону України “Про державний земельний кадастр”

✔Закону України “Про оцінку земель”

✔Закону України “Про землеустрій”

❗На нараді детально обговорили та опрацювали наявні зауваження.

💬“Плата за землю є невід’ємним джерелом надходжень до місцевих бюджетів громад, адже лише у I кварталі 2023 року близько 13% податкових надходжень були пов’язані саме із землею. Проте далеко не всі громади чітко розуміють, скільки і якої землі є у її володінні та як вона використовується. В умовах воєнного стану продовольча безпека держави має критичне значення, що вимагає невідкладного використання доступних сільськогосподарських угідь для проведення посівної та збиральних кампаній та забезпечення інтенсивного сільськогосподарського виробництва. Процедура формування земельних ділянок повинна бути прозорою та доступною” – говорить Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!