РОЗВИТОК ОВОЧІВНИЦТВА ОДЕЩИНИ

❗11 липня 2023 року Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА провела робочу нараду з питань розвитку овочівництва регіону.

❗Ключові питання наради:

✔️створення умов для розвитку вирощування овочів;

✔️вплив наслідків підриву Каховської ГЕС на фактичний стан овочівництва півдня України;

✔️створення в Одеському регіоні потужної томатної агропереробки.

💬Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА зазначає, що “наразі наш внутрішній попит на овочеві культури задовольняється частково імпортом. Наприклад, навіть до повномасштабного вторгнення росії, у плівкових теплицях в Україні в 2 обороти вирощували культури на площі 8-9 тис. га, а в Туреччині лише в Анталійському регіоні під плівкою 430 тис. га.

Відносно Одещини, посівна площа овочевих культур по сільгосппідприємствам складає 1489 га, в тому числі:

🍅476,6 — томати;

🧅307,1 — цибуля;

🥕95,11 — морква;

🍈81,87 — капуста;

🥒22,75 — огірки;

🍆434,44 — інші овочеві” – говорить Алла Стоянова.

🤝В нараді взяв участь представник ПРАТ “Чумак”, який повідомив присутніх стосовно планів компанії щодо будівництва переробних потужностей заводу з переробки томатів на пасту на Одещині, відзначивши, що це буде суттєва підтримка для розвитку агропромислового комплексу регіону, додаткові надходження податків до бюджету, а також створення майже 5 000 робочих місць. За словами офіційного представника компанії, вибір на Одещину пав з декілька причин. По-перше — кліматичні умови, по-друге — професійне керівництво галуззю з боку керівництва області та Алли Стоянової директора Департаменту.

✍🏻Михайло Білий директор ТОВ “Еврика” підкреслив, що “необхідно системно та зважено підійти до питання логістики продукції. Це важливо як для фермерів, які будуть доставляти продукцію на переробку, так й для ПРАТ “Чумак”. Однак, впевнений, що разом впораємось та Одещина отримає дійсно потужне переробне підприємство. В нас є все для цього”.

✍🏻Борис Юрескул директор СФГ “КОЛОС” зауважив, що “готовий розглянути збільшення посівних площ на 200 гектарів під томати. Враховуючи перспективу створення на Одещині потужного овочевого переробного комплексу— це перспективний проєкт”.

✍🏻Денис Ткаченко голова асоціації “Спілка овочівників Біляївського та Овідіопольського районів” додав, що “аграрна команда на Одещині працює разом: влада, аграрії та громадськість об’єднали зусилля, щоб створити міцний та перспективний регіон. Й те, що в регіон готові приходити великі кампанії — оцінка якості командної праці”.

✍🏻Сергій Бодя керівник підприємства “Сім АГРО ЮГ” також висловив готовність розширити посівні площі. “Ми готові підтримати проєкт, який дійсно спрямовано на розвиток нашого регіону” – підкреслив Сергій.

✍🏻Михайло Чимшир керівник СФГ «Нива» поділився власним досвідом вирощування овочевих. “Наше господарство має досвід сівозміни з чергуванням помідорів з твердими сортами пшениці, з якої виробляють макарони. Більш того, вирощували ми це теж для “Чумак”, який тоді працював у Херсоні. Це кропітка, не легка, але дуже перспективна галузь. Та дійсно, питання створення додаткових робочих місць — дуже важливо для Одещини”.

💬“Овочівництво — це високозатратний бізнес. Він залежить від зрошення й придбання спеціалізованої техніки, адже фермери масово нарікають на дефіцит працівників. Окрім інвестицій у механізацію виробництва, увагу також слід приділити зберіганню й доробці продукції. Ми маємо колосальний потенціал — природний, логістичний.. Але головне — це працьовиті люди, наші аграрії, які докладають зусиль для розвитку рідної Одещини.

Сьогодні кожен з Вас – приклад не лише стійкості компаній, які продовжують працювати в Україні під час війни, а й незламності аграрного фронту. Впевнена, що разом впораємось.

І, якщо зараз Одещина спостерігає за маленьким кавунчиком🍉, який зростає на полях підприємствах “Сім АГРО ЮГ”, то може, дуже скоро, в нас почнеться ЦІКАВА ТОМАТНА ІСТОРІЯ З НАЙКРАЩИМ ОДЕСЬКИМ ПОМІДОРОМ🍅🍅🍅.

Економіка України не зламалась і витримує нищівні ворожі удари, аграрна Одещина теж вистоїть та забезпечить продовольчий тил” – говорить Алла Стоянова.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

и ещё 20