ВІДНОВЛЕНО ЛІЦЕНЗІЙНИЙ КОНТРОЛЬ НАД ОБІГОМ ПАЛИВА, АЛКОГОЛЮ ТА ТЮТЮНУ

Кабмін додав виробництво та торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, паливом, зберігання палива до переліку бізнесів, які в умовах воєнного стану не можуть розпочинати діяльність на принципах декларування.

“З початку широкомасштабної агресії з боку росії понад 500 дозвільних процедур переведено на декларативний принцип. Дерегуляція має бути виваженою та відповідати насамперед інтересам держави та суспільства. Рішення щодо відновлення ліцензійного контролю над обігом палива, алкоголю та тютюну — виняток. Головна мета – посилити контроль над обігом високоліквідних підакцизних товарів, які мають стратегічне значення для держави, – спирт та пальне. Більш того, цей крок дозволить збільшити надходження до місцевих бюджетів, попередить можливі зловживання у сфері обігу товарів, що несуть небезпеку для життя та здоров’я населення”, – зазначила Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Рішенням Уряду до переліку бізнесів, які в умовах воєнного стану не можуть розпочинати роботу на принципах декларування, внесено:
• діяльність у сфері виробництва і торгівлі спиртом етиловим;
• коньячним і плодовим;
• зерновим дистилятом;
• біоетанолом;
• виробництва і торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
• рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
• діяльність із виробництва, торгівлі та зберігання пального.
! Відтепер всі ці види діяльності можуть провадитися лише на підставі ліцензії.

“Рішення закріплено у постанові КМУ від 10.09.2022 р. № 1020. Подані до дня набрання чинності цією постановою суб’єктами господарювання декларації про провадження видів господарської діяльності, що включені цією постановою у додаток 2 до постанови КМУ від 18.03.2022 р. № 314, будуть дійсними упродовж одного місяця з дня набрання чинності цією постановою. Упродовж зазначеного строку суб’єкти господарювання для подальшого провадження такої діяльності повинні отримати відповідні ліцензії у порядку, строки та на умовах, що передбачені законодавством”, – звертає увагу Алла Стоянова.