ДЛЯ АГРАРІЇВ РОЗШИРИЛИ ДОСТУП ДО КРЕДИТІВ

Фонд часткового гарантування кредитів для сільського господарства розширить доступ малих фермерських господарств до кредитних ресурсів. Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, під час прямого ефіру телеканалу «Перший діловий».

Він додав, що основним критерієм отримання кредиту є прозора фінансова діяльність, сплачені податки, офіційна звітність, відсутність боргів.

«Головна умова у власності або користуванні аграріїв повинно бути не більше 500 га землі, і вони мають спеціалізуватися на первинному виробництві сільськогосподарської продукції. Гарантії надаватимуться на строк дії кредитного договору, але не більше як на 10 років. Отримані кошти вони зможуть спрямувати на купівлю сільськогосподарських земель, техніки, обладнання тощо», – наголосив Тарас Висоцький.

Ще зазначив, що фермерські господарства будуть взаємодіяти безпосередньо з банком, тому важливо уважно вибирати банк з яким фермер або фермерське господарство збирається співпрацювати. Банк своєю чергою співпрацюватиме з фондом часткового гарантування. Функції контролю використання кредитів буде виконувати безпосередньо банк, що видав кредит під гарантії фонду.

«Малі та середні сільгосптоваровиробники отримають часткове гарантування власних зобов’язань перед фінансовими установами за кредитними договорами. У результаті зменшаться ризики для банків, а сільгосптоваровиробники отримають доступ до ресурсів для фінансування сільськогосподарських робіт», – підсумував перший заступник Міністра Тарас Висоцький.

Крім того, наразі можна користуватись чинною програмою  часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами. Розмір компенсації 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.

Ознайомитись з умовами Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300 (зі змінами).