ПІД КОНТРОЛЕМ: АГРАРНА ОДЕЩИНА В НАДІЙНИХ РУКАХ

13 вересня члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики провели виїзні слухання в Одеській області. У заході взяли участь Сергій Гриневецький голова облдержадміністрації, народні депутати України, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин ОДА, депутати обласної ради, аграрії Одещини та Херсонщини, представники європейських фондів та громадськості.

На початку виїзного засідання депутати відвідали та оглянули насосні станції Білгород-Дністровського району. Детально вивчивши надану Аллою Стоянової директором Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин інформацію, депутати обговорили перспективи розвитку зрошення у регіоні.

Алла Стоянова надала вичерпну аналітичну довідку про проєктно-кошторисну документацію з реконструкції 12 насосних станцій, на які з обласного бюджету було виділено 10 млн грн.

Після огляду насосних станцій, члени аграрного комітету провели нараду під головуванням Сергія Гриневецького голови Одеської обласної державної адміністрації, а також за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького та голови комітету Миколи Сольського. На засіданні учасники обговорили актуальні питання законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем, зокрема проєкт Закону України «Про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», що готується до другого читання.

Алла Стоянова внесла ряд пропозицій на розгляд по проблематиці, а також запропонувала шляхи вирішення, які були підтримані учасниками зустрічі й будуть внесені на розгляд. Наприклад:

– Питання високої вартості електроенергії для господарств, що використовують воду для зрошення. Господарства скорочують посівні площі культур, що вимагають використання великої кількості води для зрошення і стають низькорентабельними та не привабливими для сільгосптоваровиробників. З 01 вересня впровадили чергове підвищення ціни за споживання електроенергії.

“2020 й рік довів нам, що там, де є вода – там є життя. Катастрофічність посухи минулого року не тільки оголила всю проблематику агросектора, а й підштовхнула до пошуку механізмів рішення на державному рівні питання збереження і розвитку Одещини, як аграрного регіону. І саме завдяки меліорації і зрошенню ми зможемо збільшити свої врожаї, підняти область на більш високий рівень експортних можливостей. Та було б добре вирішити питання з над високими затратами за споживання електроенергії та перевести її користувачів з метою використання для зрошення на першу категорію споживання”- зазначила Алла Андріївна.

Олександр Кучеренко від Асоціацій Фермерів Бессарабії подякував голові Одеської ОДА Сергію Рафаїловичу за державну позицію. Окремо висловив подяку Аллі Стоянової директору Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин ОДА за грамотну роботу управлінця, оперативне інформування аграрного сектора, роботу з регіональними проектами та розробку і підтримку на рівні облради ключовий для фермерів програми “Аграрна Одещина”.

Створюємо сильну аграрну Одещину разом!