РОБОЧА ПОЇЗДКА ДО “ЦЕНТРУ КУЛЬТУРИ ВИНА “SHABO”

Одещина по праву вважається столицею українського виноробства. Унікальні кліматичні й географічні особливості дозволяють вирощувати сорти, які використовуються для приготування вин різного типу. Білі, червоні й рожеві, молоді та витримані, сухі та солодкі, ігристі й шампанські – все, що завгодно для душі.

SHABO – одна з візитних карток винних доріг України. Селище Шабо розташовано на перешийку між Чорним морем і Дністровським лиманом, ця зона має специфічні кліматичні особливості та специфічний склад ґрунтів, на яких висаджені виноградники SHABO.

Площа виноградників значна: це понад 1200 га, близько 4 млн елітної виноградної лози і понад 20 сортів винограду.

10 вересня Роман Лещенко Міністр аграрної політики, його перший заступник Тарас Висоцький, Сергій Гриневецький голова ОДА, голови Департаментів аграрної політики з усіх областей країни, депутати Одеської обласної ради відвідали «Центр культури вина Шабо» в рамках візиту в Одеську область, який організував Департамент аграрної політики ОДА.

«Для Одещини, яка знаходиться в зоні ризикованості землеробства, виноградарство завжди було стабілізатором в економіці. На врожай винограду можна було розраховувати за будь-яких умів. За останні роки просунулися технології, но ми повинні розуміти, що без підготовки виноградаря, як фахівця, нам не обійтись “, – зазначів керівник Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецькій.

Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин, як організатор зустрічі, підкреслила, що «Важливою складовою збільшення ефективності виноградарства є інноваційні технології, впровадження яких у виробництво – первинне завдання. Одна з найважливіших технологій для виноградарства півдня України – зрошення виноградників. Окупність витрат на крапельне зрошення за 5 – 6 років робить його вигідною стратегією розвитку виноградарства не тільки області, а й України. Говорячи про перспективи розвитку галузі, необхідно відзначити шляхи розв’язання проблеми кадрового потенціалу, як в плані забезпечення наукових досліджень, так і в плані забезпечення виробництва. Я вдячна Сергію Гриневецькому за всебічну підтримку і допомогу в побудові сильної аграрної Одещини. Ця людина – приклад державного підходу до розвитку регіону.

Ми проводили кілька заходів спрямованих на розробку механізмів для підтримки виноградарства і виноробства Одещини. Проблематика зібрана, аналітика зроблена. В один гектар потрібно 10-20 тис. доларів вкладень тільки, щоб посадити і щоб мати можливість з цього гектара через 4-5 років почати збирати урожай. Тобто це абсолютно інша концепція, якщо порівняти виноградарство із зерновим виробництвом.

Виноробство і виноградарство зараз – сфера, яка не в змозі без державної підтримки розвиватися. Сьогодні саме питання державної підтримки, розробки програм і стоять на нашій зустрічі в порядку денному».

Роман Лещенко Міністр аграрної політики та продовольства України відзначив, що «Міністерство спільно з корпорацією «Укрвинпром» розробляє законодавчі ініціативи щодо розвитку галузі, в тому числі програми дешевих кредитів для розвитку виноробства, держпрограми по збільшенню площ виноградників, розв’язання питань довгострокової оренди земельних ділянок для виноробів. Я відстоюю вихід на нові експортні ринки, реально оцінюю наші можливості й характер підготовчої роботи. Підвищуємо градус і беремося за підтримку галузі, яку потрібно зробити перш за все конкурентною”.

Важа Іукурідзе, власник виноробної компанії SHABO на зустрічі з гостями відзначив «Я уродженець Кахетії, яка споконвіку була виноробним регіоном Грузії. Понад 40 років тому моєю другою батьківщиною стала Україна. Тут у нашій сім’ї вийшло втілити в життя мрію – створити вина, якими може пишатися кожен українець. Ми зібрали чудову команду – це люди, які закохані в виноробство, захоплюються особливостями шабського терруара і розділяють нашу ідею про створення в Україні Великих вин “.Компанія SHABO увійшла в ТОП-25 кращих роботодавців України 2020 року.

Шабо – тут зустрічається казка і реальність переплітаючись в унікальний букет емоцій. Шабські вина прекрасні, деякі – унікальні. Це вина настрою, вина свята. Створюємо історію виноробства Одеської області разом!