КОМАНДНА РОБОТА БУДУЄ ПЕРЕМОГУ
05 жовтня гостинно зустрічали Міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського та делегацію Федеративної республіки Німеччини.
Незламні українські аграрії попри військові виклики не лише тримають економічний фронт держави, але й рятують світ від голоду. Зміцнення економіки, посилення експорту та відкриття за допомогою західних партерів нових можливостей в агросекторі — головні питання робочої наради.
Андрій ФІГЕЛЬ, заступник голови Одеської ОВА;
Алла СТОЯНОВА, директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА;
Родіон АБАШЕВ, начальник Ізмаїльської РВА;
Андрій АБРАМЧЕНКО, міський голова м. Ізмаїл;
Олександр ІСТОМІН, начальник Ізмаїльської філії ДП «АМПУ»;
Вадим ЧАЙКОВСЬКИЙ, заступник Голови Держпродспоживслужби України;
Володимир КУСТУРОВ, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області;
Михайло РІЗАК, заступник генерального директора компанії «Нібулон» із взаємодії з органами влади та з правових питань;
Захар МЄДВЄДЄВ – директор філії «Бесарабська» ТОВ СП «НІБУЛОН».
Міжнародна делегація:
Джем ОЗДЕМІР, Федеральний міністр продовольства та сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина;
Мартін ЄҐЕР, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні;
Франк МЮЛЛЕР, референт відділу сільського господарства посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні;
Раймунд ЙЕЛЕ, керівник регіональних програм ФАО у Європі та Центральній Азії;
Терезія КЮБЛЕР, особиста референтка Федерального міністра;
Юліан МІТ, керівник відділу преси та роботи з громадськістю у Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина;
Штефан ФРАМКЕ, відділ преси та роботи з громадськістю Федерального міністерства продовольства та сілського господарства Федеративної Республіки Німеччина;
Антьє ФРЕЗЕ, керівниця відділу Сіхдної Європи, Центральної та Східної Азії Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина;
Крістоф ҐІЛЬҐЕН, спеціаліст відділу Сіхдної Європи, Центральної та Східної Азії Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина.
Першою локацією зустрічі став морський торговельний порт, який внаслідок російського обстрілу зазнав значних пошкоджень.
Микола Сольський ознайомив членів делегації із ситуацією щодо постійних обстрілів критичної та портової інфраструктури півдня країни.
“Останні місяці південь України під ворожим прицілом щодня: ракети, безпілотні літальні апарати підло б’ють по зерновим терміналам та портовій інфраструктурі. Потрощені та згоріли ангари, зруйновані стратегічні об’єкти, а найстрашніше – поранені та загиблі наші люди. Ворог цілеспрямовано б’є по Дунайському кластеру, по експорту українського зерно. Але тримаємось. Тримаємось в тому числі завдяки міжнародної підтримки з боку друзів з Німеччини. Й це не гучні слова. Відносини з тими, хто підставив плече в надскладні часи переплавляються у дружбу, яка носить й економічний, й військовий, й соціальний характер підтримки. Та результат нашої взаємодії сьогодні дуже вагомий — відкриття фітосанітарної і ветеринарної лабораторії”, – підкреслив Микола СОЛЬСЬКИЙ.
В рамках робочої наради західним партнерам презентували роботу фітосанітарної й ветеринарної лабораторії, яку нещодавно відремонтували та оснастили сучасним обладнанням за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Японії.
“Якість зерна має бути підтверджена, щоб бізнес мав змогу працювати легко. Дякую партнерам з Німеччині за всебічну підтримку. Разом нам вдалося побудувати систему фітосанітарного контролю для всього півдня України. Впевнений, що багато планів ще попереду”- додав Вадим ЧАЙКОВСЬКИЙ.
“Якщо порівнювати лабораторію з будь-яким аналогічним об’єктом в Україні, то стає вочевидь, що ми перші, хто отримав таке найсучасніше обладнання. Між технікою, що є в інших, та нашою – різниця в більше 20 років, а це вже інша цифрова реальність та можливості”, – акцентував Володимир КУСТУРОВ.
Також члени делегації відвідали одного з найпотужних стейкхолдерів Дунайського кластеру. Підприємство, з найсміливішими працівниками, які працюють цілодобово наближаючи перемогу щодня.
“Агресор намагається всіляко знизити експортний потенціал України, але продовжуємо працювати: створено нові потужності в інтересах усього світу та України”, – говорить Михайло РІЗАК.
“Експортні потоки агропродукції спрямовуються у тому числі через Дунайський напрямок. Проте кожен ворожий обстріл означає зростання ризиків втрати вантажу й транспорту. Працюємо над тим, щоб не лише допомогти зберегти аграрний потенціал Одещини, а й створюємо можливості для розвитку”, – зауважив Андрій ФІГЕЛЬ.
“Ми зацікавлені у співпраці та зміцненні економічних відносин, що передбачає залучення інвестицій, організацію економічних місій, допомогу українським виробникам в організації експорту до ЄС», — наголосив Родіон АБАШЕВ.
“Нині кожен мріє про Перемогу й повернення до мирного життя. Бойові дії ще тривають, але в Україні започатковано чимало проєктів, які вже працюють на відбудову країни: відновлення інфраструктури, оснащення декільеох лабораторій, зміцнення експортних можливостей. Працюють всі: держава, бізнес та міжнародні партнери. За ці півтора роки війни ми пережили стільки подій, потрясінь, злетів і падінь, скільки не переживала більшість країн протягом століть. Економічні, соціальні та енергетичні кризи, екологічні катастрофи, трансформації всіх галузей.. Але, долаємо виклики разом. Єдність — запорука нашої перемоги. Держави – з бізнесом, бізнесу – з громадянами.
Стратегічним фундаментом відновлення має стати зміцнення експортної моделі розвитку.
Але, вона повинна бути орієнтованою не на сировину, як раніше, а на всі групи товарів.
Особливо на продукцію з високою доданою вартістю.
Щоденне посилення нашої економіки – це потужна переробка, зміцнення якої вже актівно втілюється в нашому регіоні”, – відмічає Алла СТОЯНОВА.
ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!