СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗАКОНОДАВСТВА РИБНОЇ ГАЛУЗІ

📢Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин інформує, що Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, завданої порушенням законодавства про рибне господарство внаслідок незаконного добування (вилову), знищення або пошкодження водних біоресурсів, а також незаконного знищення чи погіршення середовища існування водних біоресурсів» №1042.

💥Існування до сьогодні двох різних підходів для розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству за порушення правил рибальства, призводило до дискримінації порушників. А саме поділ їх на підприємців та фізичних осіб, яким нараховувались різні суми збитків за одні й ті ж порушення правил рибальства.

📑Водночас при розрахунку таких збитків для підприємців були й інші суттєві недоліки. Методика розрахунку збитків містила складні формули з багатьма складовими, які не враховували розмір шкоди заподіяний водним мешканцям. Також існували корупційні ризики при розрахунку збитків, адже була можливість маніпулювання з цінами на водні біоресурси для конкретного регіону на момент проведення розрахунків тощо.

Нова Постанова затверджує єдині такси, як для підприємців, так і фізичних осіб, для обчислення розміру шкоди, яка завдана водним мешканцям при порушенні рибоохоронного законодавства.

📜Своєю чергою держава отримає компенсаційні кошти на витрати для відтворення водних біоресурсів у вигляді відповідного збільшення надходжень до бюджету.

Ознайомитись з документом можна за посиланням https://www.kmu.gov.ua/…/pro-zatverdzhennia-taks-dlia…

💬Алла Стоянова директор Департаменту зазначає, що “Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочало експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури та Одещина обрана пілотним майданчиком з втілення реформи. Наш регіон має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться цінні харчові та доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток. А підтримка економіки — вклад у Перемогу”, – говорить Алла СТОЯНОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!