ОДЕЩИНА — АГРАРНИЙ ФОРПОСТ ЗРОШЕННЯ В УКРАЇНІ

📌За час війни аграрна мапа зрошення України зазнала суттєвих змін. Після вторгнення росії у 2022 році системи зрошення стали об’єктами військової агресії. Зовсім недавно, 6 червня 2023 року, руйнування Каховської греблі завдало непоправних руйнувань найбільшому прісноводному водосховищу країни: фактично без джерела води залишилось 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% – в Запорізькій та 30% – в Дніпропетровській областях. Зупинено водопостачання 31 системи зрошення полів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Одещина — аграрний форпост зрошення в Україні.

📑За підсумками проведення ІІ Меліоративного форуму в м. Ізмаїл та роботи народних депутатів в рамках виїзних комітетських слухань, Одещина визнана одним із лідерів серед регіонів України, де найкраще впроваджується реформа гідротехнічної меліорації земель.

✅В Одеської області налічується 226,9 тис. га зрошуваних земель. За рахунок коштів обласного бюджету, за ініціативою Алли Стоянової директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА, у 2021 році було виготовлено проєктно-кошторисну документацію на реалізацію 12 пілотних проєктів з відновлення та реконструкції державних меліоративних систем.

❗❗За словами Алли Стоянової реалізація даних проєктів дасть змогу:

– розширити фактичні площі зрошувальних земель на 45 тис. гектарів;

– підвищити валовий збір сільськогосподарських культур;

– створити умови для залучення до 2,0 млрд грн. приватних інвестицій;

– збільшити надходження до бюджету всіх рівнів;

– створити додаткові 2,5 тисяч робочих місць для обслуговування зрошувальних мереж та ведення сільськогосподарського виробництва.

🍀Для створення сприятливого клімату для залучення інвестицій в галузі меліорації у 2022 році впроваджено реформу шляхом створення організацій водокористувачів, що вже дає можливість підвищення потенціалу використання зрошуваних земель Одеської області. На даний час Одещина — лідер в Україні по створенню Організацій водокористувачів.

💬“Україна – гарант продовольчої безпеки в багатьох країнах світу завдяки традиційно потужному продовольчому експорту. Внесок України до світового продовольчого ринку до війни був еквівалентним забезпеченню харчуванням близько 400 млн осіб. Війна та екстремальні погодні умови підкреслюють необхідність захисту глобальних продовольчих систем.

У зв’язку з кліматичними змінами продовольча безпека Одещини значною мірою буде залежати від того, наскільки ефективно адаптується сільське господарство до майбутніх агрокліматичних умов вирощування сільськогосподарських культур, адже саме кліматичні зміни поступово роблять агровиробництво в регіоні без додаткового зрошення малопродуктивним, в той час, як полив підвищує врожаї у рази. Для прикладу урожайність кукурудзи у 2022 році на зрошенні 120-150 ц/га, на богарі 20-30 ц/га. Допомогти аграріям адаптуватися до змін клімату може зрошення. Особливо це важливо, з врахуванням того, зрошення – це внесок до перемоги на економічному фронті”, ─ говорить Алла Стоянова.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

Возможно, это иллюстрация (текст)