ВИНОРОБНЕ ВІКНО В ЄВРОПУ

❗09 серпня у другому читанні Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

💬Алла Стоянова підкреслює, що “цей законопроєкт надає поштовх до розвитку виноробної галузі. Кількість малих виноробів у Європі та світі зростає. Навіть “не виноробні” країні, наприклад Канада та Нідерланди, збільшують потужності виробництва вина. На комітетських слуханнях, де розглядався цей законопроєкт, ми презентували низку напрацювань, які б дозволили розвиватися нашому українському сектору економіки”.

💬За словами Алли Стоянової прийняття законопроєкту дає можливість виноградарським та виноробним підприємствам брати участь не лише в Програмі “Доступні кредити 5-7-9”, а й відкриває шлях до грантової державної програми єРобота в напрямку “Новий рівень: Переробка”. Це буде сприяти збільшенню площ вирощування винограду та розширить можливості крафтового виробництва вина.

Алла Стоянова акцентує увагу на ключових нормах:

✅зменшено обтяжливі вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції з огляду на те, що їм надається право закуповувати сировину (виноград, плоди, ягоди, мед) УКРАЇНСЬКОГО походження.

✅спрощено процедуру подання звітності, що зменшить бюрократичне навантаження на малих виробників виноробної продукції.

💥Проведено масштабну роботу на базі Одеської області з реформування виноробно-виноградарської галузі, яка складає 60% профільного сектору всієї країни.

📜Також, сьогодні у першому читанні проголосовано законопроєкт №9139 “Про виноград та продукти виноградарства”, головна мета якого – приведення у відповідність норм галузевого законодавства з вимогами міжнародних правил виробництва продуктів виноградарства та виноробства та імплементації положень Регламентів ЄС.

📜Основні положення проєкту:

✅привести терміни та визначення, класифікацію сортів винограду та вимоги до виробництва продуктів виноградарства та виноробства, ароматизованих винних продуктів, а також деякі енологічні практики та обмеження у відповідність до вимог, прийнятих в країнах ЄС;

✅запровадити вимоги для виробництва й обігу вин, продуктів виноградарства та виноробства, ароматизованих винних продуктів із географічними зазначеннями, аналогічні до сучасних правил в країнах ЄС;

✅визначити механізм захисту на території України географічних зазначень;

✅ввести нові терміни та визначення відповідно до категорій європейського законодавства;

✅створити єдину державну інформаційну систему “Виноградарсько-виноробний реєстр”;

✅передбачити можливість державної підтримки виноградарства та виноробства ;

✅імплементувати правила щодо маркування та представлення виноробної продукції;

✅встановити принципи проведення перевірок виробництва виноробної продукції від виноградного куща до кінцевого продукту, визначити контролюючі установи та їх повноваження, конкретизувати санкції, які встановлюються за порушення вимог, встановлених законом.

💬“Сьогодні день своєрідної ПЕРЕМОГИ для агарного фронту виноробно-виноградної галузі. Це навіть – ПОДВІЙНА ПЕРЕМОГА.

Вдячна кожному, хто приймав участь в обговоренні, працював над пропозиціями, кожному, хто від щирого серця бажав розвивати стратегічну галузь.

На Одещині зосереджено понад 60% виноробства України. Площа виноградників у господарствах Одеського регіону становить майже 24 тис. га, на них вирощують близько 260 тис. тонн винограду. Найбільше виноградників у Болградському районі, там вирощують 78 тис. тонн винограду. У Білгород-Дністровському районі – 76 тис. тонн. В Одеському районі – 27 тис. тонн.

Святкувати велику Перемогу в війні ми будемо з келихом нашого одеського вина”, – говорить Алла СТОЯНОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!