ВІДНОВЛЕННЯ КОНЯРСТВА НА ОДЕЩИНІ

Конярство – не лише одна із традиційних галузей аграрного комплексу України, але й об’єкт збереження біологічного різноманіття, визначеного Міжнародною продовольчою організацією FAO і законодавством України.

Конярство в Україні представлено такими напрямками:

  • племінне – рисисте і скакове;
  • робочо-користувальне – кінні цирки, прокат, іпотерапія, дитячі кінно-спортивні школи, гужовий транспорт, туризм;
  • спортивне – коні беруть участь у кінних видах спорту олімпійської програми: конкур, виїздка, триборство.

За офіційними даними, в Україні розводять 18 порід коней (всього у світі нараховується близько 270).

У 2001 році в усіх категоріях господарств країни нараховувалося 701,2 тис. голів. Втім сьогодні цей показник у рази менше й переважну більшість коней наразі  утримують у присадибних господарствах, як гужовий транспорт. Крім того, конярство виконує соціальну функцію ― спілкування із цими тваринами корисне для здоров’я та розвитку як дорослих, так і дітей.

Станом на червень 2024 року, згідно з інформацією ЄДРТ, в Одеській області зареєстровано 1192 коней, які утримуються суб’єктами господарювання різної форми власності та фізичними особами в особистих селянських господарствах.

Крім того, 333 коней зареєстровано 25 суб’єктами господарювання, які займаються їх розведенням та утриманням, в тому числі:

  • 1 іподром (78 голів)
  • 4 кінних клуби (47 голів)
  • 18 господарств з утримання та розведення (190 голів)

Зазначимо, сьогодні в Одеській області функціонує племінне господарство у с. Бритівка Білгород-Дністровського району – конюшня «Статус», керівником якого є Тетяна Іксанова. Головний його діяльності спрямований на розвиток і зберігання породи коней «Українська верхова». На початок 2024 року поголів’я коней у господарстві налічує 35 голів.

Нагадаємо, у 2023 році затверджено нову форму паспорта коней, що визначається в ЄС.

Для проведення ідентифікації та реєстрації необхідно звернутися до відповідної обласної філії Державного підприємства «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин». Контактна інформація філій знаходяться за посиланням https://www.agro-id.gov.ua/kontakti/fili%d1%97/.

На головній сторінці офіційного вебсайту Державного підприємства «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» змінено інтерфейс пошуку тварини за ідентифікаційним номером.

Пошук здійснюється шляхом вибору банера за посиланням у розділі «Пошук в ЄДРТ за ідентифікаційним № тварини» із переходом на публічний модуль перегляду інформації з Єдиного державного реєстру тварин – https://www.agro-id.gov.ua/reestr.edrt/edrt/

Про розвиток спортивного напрямку розвитку конярства на Одещині дивіться у відеоматеріалі за посиланням https://www.facebook.com/share/p/pLeehd1AZwzbvHgf/