АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

В більшості днів першої декади січня на Одещині переважала надзвичайно тепла, як для даного часу (на 4-9º вище за норму) з туманами та опадами у вигляді дощу та мряки погода.

🌡️ В останні дні декади, внаслідок надходження холодних повітряних мас, відбулося інтенсивне зниження температури повітря, і встановлення зимового режиму погоди. Середньодобові температури повітря 9-10 січня знизились до 7-11º морозу, що на 5-8º нижче норми.

🌧️🌨️❄️☃️💦💨 Водночас, в результаті переміщення активного південного циклону, спостерігались різноманітні за видом та інтенсивністю явища – дощ, льодяний дощ, ожеледь, налипання мокрого снігу, сніг, хуртовини, снігові замети та поривчастий вітер.

❄️Опади спостерігалися упродовж 2-3-х, місцями 4-х днів декади. Кількість їх становила 16-29 мм або 133-242 % від декадної норми. Найбільші суми опадів зафіксовані метеостанцією Одеса-обсерваторія (м.Одеса) – 41 мм і АМП Тарутине (Болградський район) – 49 мм, що відповідає 117% та 140% від місячної норми.

❄️ Сніговий покрив утворився 9 січня, але був в основному незначної висоти й вкрай нерівномірним. Станом на 10 січня за даними снігозйомки на полях з озимими культурами середня висота снігу дорівнювала в основному лише 1-5 см і тільки місцями – 6-12 см.

Глибина промерзання ґрунту станом на 10 січня становила 4-12 см.

🌱 Для перезимівлі культур в останні дні першої декади січня були в основному задовільними. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур знижувалася до 1-5º морозу і загрози для рослин не уявляла.

⚠️Несприятливим фактором було утворення на частині площ притертої до ґрунту льодяної кірки товщиною 1-4 мм, відкладення льоду на гілках плодових дерев в результаті випадіння дощу на фоні від’ємних температур повітря, а також зниження мінімальної температури повітря на півночі області до 15º морозу уявляло загрозу для бруньок плодових культур.

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів