ОБЛИЧЧЯ АГРАРНОГО ФРОНТУ ОДЕЩИНИ: ІГОР ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ — АГРАРІЙ З 50-РІЧНИМ ДОСВІДОМ

❗Повітряні тривоги, ракетні обстріли, згорілі поля та техніка, зруйновані ангари для зберігання зерна – вже понад 1,5 року аграрії України працюють у надскладних умовах, аби забезпечити хлібом не лише нашу державу, але й країни Європи, Африки, Азії. Працівники аграрного фронту боронять кордони від ворога та й всіляко допомагають ЗСУ технікою, коштами, продовольством.

📑Серед тих, хто із перших днів повномасштабного вторгнення працює на економічний фронт країни – аграрій Ігор Семенович Войцеховський. Він вже понад 50 років займається вирощуванням зернових, олійних та баштанних культур.

🙌31 жовтня підприємцю виповниться 70 років. Майже все своє життя Ігор Семенович працює на землі, любов до якої зародилася ще з дитинства. Каже, що бути аграрієм – почесно. Адже працівники поля роблять важливу роботу, результати якої дозволяють забезпечити продовольством людей.

📜Сам Ігор Войцеховський народився у селі Маяки Біляївського району Одеської області. Тут закінчив школу, а згодом й професійно-технічне училище №11 у смт. Овідіополь. Вже у 1970 році майбутній фермер розпочав трудову діяльність електрогазозварювальником на Одеській спецбазі № 1501. Втім на цьому він не зупинився й у 1991 році разом із дружиною започаткували власну справу – організували приватне підприємство «Дністер», яке й зараз працює. А у 2003 році він здобув вищу освіту в Одеському державному аграрному університеті й отримав кваліфікацію менеджер-економіст.

💬«З впевненістю можу сказати, що аграрії входять до когорти благородних професій, бо без хліба жити неможливо. А особливо в наш час, коли так важко тримати економічний фронт та підтримувати продовольчу безпеку країни. Це важлива галузь, яку треба розвивати», – поділився своїми думками Ігор Войцеховський.

🌾Сьогодні в підприємстві «Дністер», 400 га земель якого омиває однойменна річка, вирощують томати, зернові, олійні та баштанні культури. Завдяки зрошенню тут отримують непогані показники врожайності. А тому, за переконанням аграрія, фермерам Одещини вкрай необхідно розвивати зрошувальні системи, які дозволять у майбутньому вберегти втрати врожаю через посуху.

💬«Цього року завдяки зрошенню ми отримали 48 ц/га пшениці, хоча були й роки, коли врожайність сягала до 66 ц/га. Також хороший врожай томатів, баштанних культур та цибулі, яка має попит по всій країні. Нам вдалося виростили один із її сортів «Сибір». Посіяли ще у вересні минулого року, а зібрали влітку. Її потенціал 65 ц/га, а у нас вона вродила 75 ц/га. Весь врожай відправили на ринки Києва, Житомира, Сум, Білої Церкви. Зараз знову посіяли 18 га, вже отримали сходи. Нині найбільше переймаємося за осінню посівну зернових, бо дощів давно не було, земля суха. Одна надія на зрошення, яке дозволить отримати сходи», – зазначив Ігор Войцеховський.

💥З перших днів повномасштабного вторгнення аграрне підприємство Ігоря Семеновича допомагає й ЗСУ: технікою, продуктами, підтримують фінансово. А після підриву Каховської ГЕС закупили тонни питної води для людей із постраждалих населених пунктів. Чоловік каже, що допомагати тим, хто цього потребує – обов’язок кожного громадянина України.

💬«Війна внесла свої корективи у нашу роботу. Як би не було складно, ми тримаємося, бо необхідно працювати, сплачувати податки та створювати нові робочі місця. Людям треба жити, треба годувати ЗСУ та постачати продукцію. Хто, окрім нас все це зробить!? Сьогодні всі аграрії працюють в одних умовах: великі ціни на паливно-мастильні матеріали, хімдобрива, засоби захисту, запчастини. Але ми працюємо, складати руки ніхто не має наміру. Ніхто з нас не поїхав з України на початку війни, жодної думки не було кинути країну. Тут живуть наші батьки, діти, онуки – це наша земля, на якій треба працювати та яку треба захищати», – наголосив аграрій.

👍Нині найбільша радість для Ігоря Войцеховського – це його сім’я. Щасливий дідусь має 4 онуків (Ігор, Костянтин, Марія, Анастасія) та двох правнуків (Лука, Марк). Не менше важливою для нього є й справа, а яку вклав здоров’я, сили та душу. А тому, каже Ігор Войцеховський, головне завдання для нього – виростити хороший врожай, аби у людей був хліб на столі та до хліба все необхідне. А, якщо вони ще й оцінять його вклад у покращення їх добробуту, то це й стане для нього найвищою нагородою. В роботі Ігорю Семеновичу допомагають найрідніші: доньки Людмила і Наталя, а також старший онук Ігор. Його не лише назвали на честь дідуся, але й місяць тому призначили керівником підприємства «Дністер». Саме він надалі й продовжить розвивати та підтримувати сімейну справу.

💬«У мене є таке правило: вимоги в роботі до всіх однакові, незалежно від того чи це агроном, чи мій онук, чи донька – всі повинні працювати. Встали о 6:00 ранку й активно трудимося до заходу сонця, бо у сільському господарстві, якщо один день прогуляв, то цілий рік пропустив. Не дарма ж народі кажуть, що день рік годує», – наголосив Ігор Семенович.

✋🏻18 липня 2023 року в рамках виїзних комітетських слухань профільного комітету Верховної Ради України та керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства підприємство Ігоря Войцеховського відвідали народні депутати та заступник Міністра Віталій Головня. Гості побачили, як саме працює одне з потужних господарств, а Ігор Семенович продемонстрував, яку гарну цибулю вирощують на полях Одещини.

Загалом на підприємстві «Дністер» сьогодні працюють 19 співробітників. Питаннями податків та обліку займаються головний бухгалтер – Любчик Наталя Ігорівна та бухгалтер Савіцька Світлана Юріївна. Не менш важливі обов’язки та функції покладено й на головного інженера підприємства – Ганзібара Петра Петровича.

💬«Петро Петрович прийшов працювати до нас ще молодим спеціалістом одразу після закінчення технікуму й вже 12 років є незамінним працівником. Це багатопрофільний фахівець, на якому тримається робота всієї техніки, полив на полях. За необхідності він може сісти за комбайн та вести жнива. Я дуже ціную його, як людину та спеціаліста», – розказав Ігор Войцеховський.

🔱Окрім економічного фронту, Ігор Семенович зробив чималий вклад й в розвиток та розбудову рідного села Маяки. За його ініціативи, були капітально відремонтовані школи, дитячі садочки, амбулаторії. За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, вагомі трудові здобутки Ігоря Войцеховського представлено до нагородження Орденом «За заслуги» ІІ ступеня.

🤝У здобутті своїх досягнень на професійний нині аграрій завдячує тим, хто завжди підтримує й допомагає. Нові реформи, ініційовані директором Департаменту аграрної політики та продовольства Одеської ОВА, зокрема у рибній галузі та питаннях зрошення, сприяють ефективному веденню сільського господарства та загалом розвитку аграрного сектора.

💬«Мені є з чим порівняти, як та хто працює. Багато повідав за життя. Але з приходом до Одеської обласної адміністрації Алли Стоянової розвиток аграрного сектору вийшов на принципово новий рівень. Вона зрушила багато питань, які не вирішувались роками. Й навіть зараз. У війну саме Одещина є надійним аграрним тилом країни. Мені дуже приємно, що Алла Стоянова завжди цікавиться думкою досвідчених агровиробників та особисто на практиці вивчає проблемні питання, з якими ми зіштовхуємося під час роботи. Нові реформи, які були впроваджені завдяки її ініціативі вже сьогодні дають позитивний результат. Така співпраця допомагає у нашій спільній меті, а саме: підтримка економічного фронту країни», – резюмував Ігор Войцеховський.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

и ещё 4