ЗРОШЕННЯ: ЯК ОДЕЩИНА СТАЛА ПРИКЛАДОМ ДЛЯ ВСІЄЇ УКРАЇНИ

📍19 липня в Ізмаїльському районі, на Одещині, відбувся ІІ Меліоративний форум. Представники Мінагрополітики, керівники програми USAID АГРО, народні депутати, керівництво області та делегати від організації водокористувачів з різних куточків України зібрались разом, щоб обговорити досягнення реформи з меліорації та спільно вибудувати механізми вирішення найбільш актуальних питань.

🙌В рамках Форуму були проведені огляди насосних станцій Суворовської зрошувальної системи. Урочисто запущено новопридбану дощувальну машину.

📜Відбулось підписання субгрантових договорів з впровадження нових технологій зрошення, енерго- та водозберігаючого обладнання та автоматизації зрошення між Програмою USAID АГРО та Одеської ОВК «Вода життя», яка отримає від Програми USAID АГРО фінансування на суму 18,3 млн грн.

👍Одещина незважаючи на те, що є посушливим регіоном, активно займає лідерські позиції у розвитку зрошення в Україні. Це вдається завдяки грамотній та злагодженій роботі єдиної аграрної команди.

💬Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА підкреслює, що “коли ми активно почали втілювати реформу зрошення в нашій області, мало хто вірив в гарний результат. Було багато розмов про те, що в нас зона ризикованого землеробства, складні кліматичні виклики та з початком війни, майже всі були впевнені, що майбутнього в темі зрошення на Одещині не має. Але, попри все, ми не склали руки, ми працювали, гарно розуміючи, що треба робити, треба розвивати агросектор та захищати продовольчу безпеку країни. Саме робити, а не говорити. Було вкладено багато зусиль: зустрічі, розрахунки, розробка та вивчення карт. Але нам вдалося. Сьогодні ми бачимо перший гарний результат”.

💬“Другий Меліоративний форум ще раз продемонстрував нам позитивні результати реформи меліорації. Аграрії, які об’єдналися в ОВК, вже можуть самостійно контролювати процеси поливу земель, бо саме фермери зацікавлені в якості і кількості власної продукції. Завдяки реформі аграрії стали незалежними від сторонніх установ та структур. Саме для цього ми і працюємо, аби фермерам було простіше вести власну діяльність та забезпечувати достатнє і своєчасне зрошення, – підкреслив Олександр ГАЙДУ голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики

“Реформа зрошення – це стартап для нашої держави. На сьогодні вже запроваджені законодавчі засади для створення ОВК, у першому читанні прийнято законопроєкт про операторів державних меліоративних систем, завдяки міжнародним донорам запроваджено два проєкти підтримки, які реалізовуються USAID АГРО. Водночас активну участь у реалізації реформи беруть і самі суб’єкти господарювання. Так, наразі, вже дві меліоративні системи зареєстровані у Державному земельному кадастрі.

Одещина стала першою.

Впевнений, цей симбіоз держави, міжнародної спільноти та ОВК дасть той успішний результат до якого ми спільно крокуємо», – зазначив Віталій ГОЛОВНЯ заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

Програма “USAID Агро” планує інвестувати понад 70 млн грн. у пілотні проєкти модернізації зрошення в Україні. Про це повідомила Ксенія Сидоркіна директорка програми USAID АГРО.

💬“Реформа зрошення для України така ж важлива за своїми наслідками, як і земельна реформа, яку послідовно ми підтримуємо. І ключ до успіху в обох випадках – децентралізація управління. Створення організацій водокористувачів та Операторів державних меліоративних систем – є інструментом такої децентралізації. Зараз наша увага зосереджена на підтримці організацій водокористувачів (ОВК), в які об’єднуються аграрії для впровадження та розвитку енергозберігаючих технологій у зрошенні”, – говорить Ксенія СИДОРКІНА.

💬“У зв’язку з кліматичними змінами продовольча безпека регіону значною мірою буде залежати від того, наскільки ефективно адаптується сільське господарство до майбутніх агрокліматичних умов вирощування сільськогосподарських культур, адже саме кліматичні зміни поступово роблять агровиробництво в регіоні без додаткового зрошення малопродуктивним, в той час, як полив підвищує врожаї у 2 – 3 рази. Допомогти аграріям адаптуватися до змін клімату може лише зрошення.

Особливо це важливо, з врахуванням того, що зрошення – це внесок до перемоги на економічному фронті” – говорить Алла СТОЯНОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

и ещё 73