ЖНИВА ПІД ОБСТРІЛАМИ: НА ОДЕЩИНІ ВЖЕ ЗІБРАНО 101,7 тис. ТОНН

27 червня в ході селекторної наради під головуванням начальника ОВА Олега Кіпера було оголошено перші дані збиральної кампанії “ЖНИВА 2023”.

💥Збитки, завдані агросектору України внаслідок активних бойових дій, обчислюються мільярдами доларів. Через вторгнення рф аграрії зіткнулися з ризиками, які підірвали рентабельність виробництва та ускладнили виживання агробізнесу. Але українські агровиробники-герої продовжують свою справу, роблять усе, аби врятувати світ від голоду та допомогти Україні перемогти ворога.

📊Аграрії Одещини активно увійшли в збиральну кампанію «Жнива-2023». Основне завдання – організовано, швидко, без втрат зібрати врожай з площі понад 1 млн га. Найбільші площі збиральних робіт прогнозуються у господарствах Білгород-Дністровського району – 180,1 тис. га, Подільського району – 155,9 тис. га, Болградського району – 144,4 тис. га та Березівського району 124,8 тис. га.

💬Алла СТОЯНОВА директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА зазначає, що “Господарства Ізмаїльського, Болградського, Білгород-Дністровського, Одеського, Березівського та Роздільнянського районів приступили до обмолоту озимого ячменю. Урожай зібрано на площі 40,2 тис. га, що становить 3,9 % збиральної площі. Станом на 27 червня намолочено перші 101,7 тис тонн зерна. Урожайність озимого ячменю 25,3 ц/га.

Звісно, по перших намолотах робити висновки ще рано.

Розпочинають збирання як з полів з гіршою родючістю: змиті схили, осолонцьовані землі, не найкращі попередники. Сподіваємося, що по мірі розгортання збиральних робіт, залучення до жнив більшої кількості господарств показники врожайності будуть поступово зростати до прогнозованих нами 30-35 ц/га.

Як і очікувалося, на цей час найнижча врожайність у господарствах Ізмаїльського району, вона коливається у межах 23 ц/га.

Слід зазначити, що п’ятий рік поспіль території сьогоднішніх Ізмаїльського та Болградського районів піддаються дії жорсткої довготривалої посухи, через що запаси вологи в орному та метровому шарі ґрунту, тут у 2-3 рази менші середніх багаторічних даних, що не може позитивно позначитися на показниках урожайності всіх сільськогосподарських культур.

При цьому в окремих господарствах Білгород-Дністровського району намолочують у два рази більше – по 45ц/га” – говорить Алла Стоянова.

«Одещина – це аграрний фронт країни. Без перебільшення від нас залежить продовльча безпека України та багатьох країн світу. Головам районих адміністрацій та територіальних громад доручено взяти під особистий контроль своєчасне збирання врожаю. Вжити заходів щодо своєчасної виплати зарплатні аграріям, а також сплати агропідприємствами орендної плати за землі державної та комунальної власності. Разом з ДСНС провести наради з метою запобігання виникнення пожеж», – наголосив Олег Кіпер.

🙌Ключові питання щодо ходу збиральних робіт знаходиться під контролем керівництва ОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!