ЖНИВА 2023: РОЗПОЧАТО ЗБІР ВРОЖАЮ!

💥20 червня аграрії Одещини зібрались на важливу галузеву подію — офіційне відкриття Жнив 2023. Перед трудівниками полів стоїть суттєве завдання — зібрати врожай з площі понад 1 мільйона гектарів.

🔱Вже понад рік українському агросектору доводиться пристосовуватись та працювати в умовах великої війни. За цей час на долю українського АПК припали падіння темпів експорту, труднощі з реорганізацією логістики, енергетична криза, здорожчання матеріально-технічного забезпечення. Втім, попри ризики війни, аграрії Одещини продовжують боротьбу за майбутній врожай, адаптуючись до нових реалій та спрямовуючи зусилля на перемогу по всім фронтам!

❗Одещина — лідер агросектору країни навіть в умовах воєнного стану. Праця аграріїв дозволяє тримати економіку України, допомогти ЗСУ та рятувати світ від продовольчої кризи. Зараз більше ніж 70 країн у світі на межі голоду. Але завдяки програмі Президента «Grain from Ukraine Україна» держави отримають продовольчу допомогу від нашої країни. Кожен кілограм української пшениці – це чиєсь життя!

💯Старт збиральної кампанії традиційно дав начальник Одеської ОВА.

💬«Збір врожаю – відповідальне завдання, від якого залежить продовольча безпека як України, так і всього світу. Аграрії Одещини – наша опора, а ми їх підтримка. Тож бажаю, щоб і клімат, і погода, і настрій, і старання, і здібності сприяли процвітанню вашої справи. Ми зробимо усе від нас можливе, аби збір і експорт врожаю був максимально плідним і результативним», – заявив начальник Одеської ОВА Олег Кіпер.

💬Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА зауважила, що “до збирання підлягає 538,3 тис. га озимої пшениці та тритикале, 194,7 тис. га озимого ячменю, 0,4 тис. га озимого жита, 7,6 тис. га ярої пшениці, 46,0 тис. га ярого ячменю, 20,5 тис. га гороху, 1,2 тис. га вівса. Крім того, необхідно зібрати 217,8 тис. га озимого ріпаку і 3,3 тис. га ярого ріпаку. Таким чином, загальна збиральна площа цьогорічних жнив становить 1029,8 тис. га.

Найбільші площі збиральних робіт прогнозуються у господарствах Білгород-Дністровського району – 180,1 тис. га, Подільського району – 155,9 тис. га, Болградського району – 144,4 тис. га та Березівського району 124,8 тис. га. На збиранні цьогорічного врожаю буде задіяно 4000 сучасних високопродуктивних зернозбиральних комбайнів, з них 1000 залучених з інших регіонів держави, що дасть можливість зібрати вирощене в кожному господарстві в оптимальні агротехнічні терміни за 10-12 календарних днів.

Збиральну кампанію нерідко називають битвою за врожай, маючи на увазі чітке планування, точний розрахунок сил. Але сьогодні ці слова несуть інше смислове навантаження. Перед аграріями стоїть завдання зберегти кожне зернятко, щоб забезпечити країну та врятувати мир у війні за продовольчу безпеку.

Сьогодні комбайни, як кораблі під прапорами України, вийшли у поля. Пишаємося нашими аграріями, віримо в Україну. І діємо разом заради перемоги” – зазначила Алла Стоянова.

🤝В ході заходу аграрії отримали можливість ознайомитись з демонстраційними ділянками СВК «Родина».

Після чого учасники взяли участь у профільній нараді з питань підготовки до збиральних робіт «Жнива2023» на базі наукового центру СФГ «Балкани».

📜Порядок денний складався з актуальних для галузі питань:

✔Готовність сільськогосподарських підприємств у південних районах області до проведення збиральних робіт у поточному році;

✔Вимоги чинного законодавства щодо дотримання правил техніки безпеки під час проведення комплексу польових робіт у поточному році;

✔Основні заходи пожежної та технічної безпеки під час збирання, переробки та зберігання врожаю;

✔Вимоги чинного законодавства щодо дотримання правил перевезення вантажів великотоннажним автомобільним транспортом;

✔Вимоги чинного податкового законодавства щодо експорту сільськогосподарської продукції, зберігання та продажу палива, а також поновлення планових та позапланових перевірок;

✔Вимоги чинного законодавства при експорті сільськогосподарської продукції;

✔Подолання комунікаційних бар’єрів у відносинах з експортерами;

✔Особливості збирання ранніх зернових і зернобобових культур на півдні України в умовах 2023 року.

👍Важливу тему з врахуванням сучасних кліматичних умов підняла Раїса ВОЖЕГОВА директор Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН. Розповідаючи про науковий супровід адаптивного зерновиробництва в умовах зміни клімату для півдня України, Раїса Анатоліївна зазначила професійність та злагодженість аграрної команди Одещини на чолі з Аллою Стояновою.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

и ещё 72