ВРЯТУВАТИ ВОДОЙМИ ОДЕЩИНИ: КАНАЛ ГРОМАДСЬКИЙ РОЗЧИЩЕНО (фото)

💥05 травня відбулось відкриття каналу «Громадський» Ізмаїльського району.

Загальна довжина каналу 4 км, а глибина – 1,7 м.

Роботи з розчищування та поглиблювання каналу тривали сім місяців. За цей час було виконано розчищення каналу в об’ємі 84 904 м3, завдовжки 3458 пог. м, глибиною 1,7 м.

Наразі озера Саф’яни, Лунг, а також Старонекрасівські плавні наповнюються самопливом. Вперше за багато років канал Громадський став знову проточним, що безумовно покращить екологічний стан регіону. Вода з придунайських водойм та водосховищ використовується для потреб фермерських господарств та населення регіону, зокрема для зрошувального та питного водопостачання, рибного промислу.

📢Від Одеської обласної ради почесними грамотами нагороджено співробітників Ізмаїльського управління водного господарства, які працювали над відновленням каналу.

💬Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА акцентує, що “вода — це цінний, але обмежений ресурс, особливо в південних регіонах України. Воєнні дії з боку росії погіршують ситуацію з водою в нашій країні. Експерти зазначають, що якщо нині одна з основних глобальних проблем світу полягає в енергетичній безпеці, то в умовах зміни клімату на передній план виходить як раз водна безпека.

Закономірно, що новою глобальною тенденцією сучасного розвитку є перетворення водних ресурсів на головні стратегічні ресурси.

Важливо підходити до питання забезпечення водою комплексно, враховуючи усі ризики — як наслідки військової агресії рф, так і вплив зміни клімату.

Порятунок Дунаю та придунайських озер треба вирішувати! Необхідно включити це питання в План відновлення країни. Впевнена, що завдяки злагодженої командної роботі з головою Ізмаїльської військової адміністрації Родіоном Абашевим нам це вдасться. Родіон Анатолійович відповідальна людина, яка щиро відноситься до питань щодо розвитку Ізмаїльщини, а коли працюєш з однодумцям, то можна досягти неймовірних результатів” – говорить Алла Стоянова.

💥В рамках відкриття каналу “Громадський” пройшла нарада щодо стану придунайських озер.

📜Спікери та теми вступу:

✅“Проблемні питання з наповнення водою водойм та водосховищ Ізмаїльського району” – Михайло ШАРАФАНЕНКО, перший заступник голови Ізмаїльської РВА;

✅“Розчищення каналу Громадський та наповнення водою озер Лунг, Саф’яни та Катлабух” – Павло БУЛАНОВИЧ, директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА;

✅“Щодо аварійного стану ділянки захисної дамби шлюз Репіда – ІСРЗ на 97 км р. Дунай” – Сергій ПРОДАНОВ, заступник голови Ізмаїльської РВА;

✅“Основні пріоритети розвитку меліорації земель” – Алла СТОЯНОВА, директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

📑Участь в обговорені прийняли:

✔Григорій ДІДЕНКО, голова Одеської обласної ради;

✔Родіон АБАШЕВ, голова Ізмаїльської РВА;

✔Андрій АБРАМЧЕНКО, міський голова Ізмаїльської міської ради;

✔В’ячеслав ГРИБЕНКО, начальник управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області;

✔народні депутати та голови громад.

💬“Питання відновлення зрошення — стратегічна мета, яка потребує нагальної уваги. Завдяки системному підходу ми зможемо ефективніше реалізовувати аграрний потенціал Одещини, зокрема, збільшити обсяг виробництва агропродукції, створити нові робочі місця, залучити інвестиції, стимулювати розвиток бізнесу на селі, а головне — захистити країну на економічному фронті” – акцентує Алла Стоянова.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

и ещё 27

Все реакции:

8484