МІНІМАЛЬНЕ ПОДАТКОВЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

09 березня у в Білгород-Дністровській районній державній адміністрації відбулась нарада з представниками громад району щодо роз’яснення механізму сплати аграріями та землевласниками мінімального податкового зобов’язання (МПЗ).

Ключові спікери:

Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА;

Василь Самокиш начальник Білгород-Дністровської РВА;

представників ГУ ДПС в Одеській області.

Власники та користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у 2023 році мають сплатити мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ). Відповідна норма міститься у змінах до Податкового кодексу, ухвалених у листопаді 2021 р.

Алла Стоянова надала роз’яснення, що “мінімальне податкове зобов’язання – це мінімальне зобов’язання зі сплати податків, які необхідно сплатити за користування (оренда, суборенда, емфітевзис, постійне користування) або володіння земельною ділянкою.

Прорахунок МПЗ проводиться за формулою, яка прив’язана або до нормативної грошової оцінки самої земельної ділянки, або до НГО 1 га в області, де така розташована, з урахуванням індексацій.

Тимчасово за 2022 та 2023 звітні роки не нараховується та не сплачується МПЗ за земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії, а також ті, які визначені як засмічені вибухонебезпечними предметами, та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Щодо обов’язку сплати МПЗ, то він покладається на власника земельної ділянки або у випадку передачі останньої в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування – на орендарів або користувачів такої земельної ділянки”.

ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!