БДЖОЛЯРСТВО: АЛГОРИТМ ДІЙ


02 березня відбувся інформаційний форум «Заходи профілактики отруєння бджіл. Алгоритм дій при отруєнні бджіл засобами захисту рослин».
У заході взяли участь пасічники, аграрії, представники органів місцевої влади та громадськість.

Головна тема – основні причини отруєння бджіл, рекомендації для аграріїв та бджолярів, механізми встановлення факту отруєння та профілактичні заходи.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький підкреслив, що основним напрямком є профілактика отруєнь бджіл. А це координація дій та дотримання простих рекомендацій та дотримання законодавчих норм усіма учасниками – аграріями, пасічниками, громадами (наказ 19.02.2021 № 338 Про деякі питання у сфері бджільництва, наказ від 30.01.2001 №9 Про затвердження Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб бджіл).

Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА зазначає, що “Україна є однією з провідних держав світу з виробництва продукції бджільництва. Питання розвитку галузі бджільництва та запобігання отруєння бджіл в Одеській області є предметом постійної уваги. Органи місцевого самоврядування, землекористувачі й територіальні управління Держпродспоживслужби мають бути поінформовані про планове місце розташування пасік. Для мінімізації випадків отруєння бджіл у сезон 2023 року потрібно налагодити діалог на рівні представників органів місцевого самоврядування, аграріїв та пасічників з метою забезпечення виконання норм чинного законодавства України щодо своєчасного повідомлення пасічників про застосування препаратів” – говорить Алла СТОЯНОВА.


ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!