АГРОКОМАНДА ПРАЦЮЄ!

03 березня у Варшаві досягнути важливі домовленості щодо розвитку українського агросектору.

🤝Зустріч проводили:
✅Микола Сольський Міністр аграрної політики та продовольства України
✅Генрик Ковальчик Віце-прем’єр-міністр, Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі

❗Досягнуто:
✅З 8 березня 2023 року офіційні пломби (митні пломби) будуть в обов’язковому порядку накладатися на автомобільні транспортні засоби на митних пунктах, розташованих на польсько-українських прикордонних переходах. Це покращить транзит українських зернових та олійних культур через територію Польщі. У випадку залізничних перевезень перевізник буде зобов’язаний накладати пломби на кожен вагон. Ці пломби контролюватимуться працівниками Національної фіскальної адміністрації на польсько-українських прикордонних переходах.

✅Офіційні пломби будуть зніматися співробітниками Національної фіскальної адміністрації в трьох польських морських портах (Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце). У разі транзиту товарів до інших країн-членів ЄС, офіційні пломби будуть зніматися в уповноважених пунктах зберігання, розташованих в цих країнах. У той же час запис про прибуття вантажу в заявлене місце з метою зняття пломб буде доступний через систему NCTS. У разі транзиту до портів або інших країн-членів ЄС, за умови використання офіційних пломб, польська ветеринарна інспекція не буде проводити жодних перевірок. У разі виявлення розбіжностей між заявленим та фактичним місцем вивантаження товару, українська сторона відсторонить експедиторів, які допустили такі розбіжності, від подальших транспортних операцій.
💬Микола Сольський підкреслив, що це була відкрита і правильна розмова. “Ми досягли взаємовигідних результатів. Важливо, що ці домовленості враховують інтереси як польських, так й українських фермерів, які транзитом везуть зерно до інших країн і до польських портів. Плануємо впровадити ці процедури в найближчі дні. І наступного тижня транспорт поїде вже за новими правилами. Це зменшить черги на кордонах і зробить більш комфортною торгівлю між нашими країнами”, – наголосив Міністр.

💬Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА підкреслює, що “перед українськими аграріями у 2023 році немало викликів. І при цьому саме аграрії залишаються двигуном економіки, годують Україну та світ. Гострі питання агросектору – мінімальна ліквідність нашої агропродукції, низька ціна на зерно та дорога логістика. Тому дуже важлива команда робота, що дозволить посилювати міжнародну співпрацю та євроінтеграцію”.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

❗Нагадаємо, що в останні тижні проходження експорту українських зернових на кордоні з Польщею було сповільнено через посилення ветеринарного та фітосанітарного контролю. Як результат, час перевірки вантажів збільшився, що призвело до значних черг. Днями Микола Сольський на координаційній раді наголошував, що Мінагрополітики працює над вирішенням цієї проблеми.