МУЗЕЙ ҐРУНТІВ — РОДЗИНКА АГРОСЕКТОРУ ОДЕЩИНИ

🍀Грунт – дивовижне творіння природи. Це єдиний вид з усіх відомих ресурсів, який у процесі експлуатації здатний не погіршуватись, а навпаки, за правильного використання ‒ навіть покращувати свої властивості, зокрема, родючість.

🔆При Одеському державному аграрному університеті працює Музей ґрунтів, якому немає аналогів у всьому світі. Родючий чорнозем з усіх куточків України — унікальний скарб агросектору.

💬Михайло Брошков ректор Одеського державного аграрного університету підкреслює, що “ґрунт – це природне-історичне формування. Зрозумiло, що процес ґрунтоутворення

– справа не одного дня, а тисячолiть. Помах чарiвної палички цьому не пособить. Сотнi, а то й тисячолiття уходило, щоб сформувалась грудочка землi надiлена основним своїм багатством – родючiстю. Найголовнiша роль ґрунту в природi – забезпечення життя на Планетi. Вiн є субстратом i домiвкою для рослин середовищем iснування та розвитку мiкрофлори i тварин акумулює в собi органiчну речовину i хiмiчну енергiю. Ґрунтовий покрив України з високим потенціалом родючості є основним базисом цивілізованого і якісного життя суспільства та здоров’я нації. Саме таку землю — землю з особливо цінним ґрунтовим покривом — ми зобов’язані передусім берегти, захищати і ефективно використовувати. Ми усвідомлюємо рівень нашого музею і додаємо на максимумі зусилля за для його утримання в належному стані. Але рівень не локальний і навіть не регіональний. На початку 2023, незважаючи на складні умови воєнного стану, аграрії Одещини допомогли та нами було проведено комплекс робіт з реконструкції приміщення музею. Але щоб зберегти експонати для наступних поколінь, ми шукаємо підтримки від усіх небайдужих людей. Ми відкрили рахунок, кожна гривня з якого спрямована на реконструкцію.

Отримувач: Одеський державний аграрний університет

Рахунок: 288201720313201001301014927

ЄДРПОУ: 00493008

ПРИЗНАЧЕННЯ: благодійний внесок по відновленню музею ґрунтів” – говорить Михайло Брошков.

💬Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА впевнена, що “земля — найбільший український скарб! Українські ґрунти найбільш родючі у світі. За різними даними на нашій території від 25% до 30% з усіх чорноземів планети, а у світі це лише 6% від усієї території суші. У 1889 році на Всесвітній виставці в Парижі колекція українських ґрунтів отримала золоту медаль. З того часу там залишилась частина колекції, а саме еталон чорнозему, як найродючіша земля на планеті. Музей ґрунтів ОДАУ – аграрна скарбниця не лише Одещини, а й світу. яка налічує сотні унікальних експонатів. В експозиції є 48 чотириметрових монолітів ґрунтів, відібраних на початку ХХ ст. та колекція мінералів і гірських порід. Кожен, хто хоч хоча б одного разу бував у музеї, пам’ятає його як затишну місцину у середмісті Одеси, де панує атмосфера агронауки. Працівники скрупульозно створюють бази даних про кожен експонат. Інформація з цих баз дуже вміло використовується в науковій роботі музеїв, підготовці публікацій та освітніх програм, а також це зручно для швидкого підбору експонатів нових виставок. Впевнена, що агросектор Одещини допоможе зберегти цей скарб” – підкреслює Алла СТОЯНОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!