НОВИЙ ВИПУСК АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНОГО БЮЛЕТЕНЯ

💬“У розпалі осінні жнива та посівна, які за своєю складністю та важливістю є унікальними для народу України. Вирішення низки непередбачених жодними правилами проблем, які долають наші аграрії, пояснюється лише однією метою – зібрати та зберегти хліб, який є основою продовольчої безпеки для населення України.

Урожайність наших культур у поточному році, незважаючи на певні песимістичні прогнози, є достатньо доброю.

Значну роль у цьому грає і вивчення аграріями якісної аналітичної інформації. Саме тому раджу переглянути новий випуск агрометеорологічного бюлетеня” – зазначає Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин ОВА.

🔆Літо 2022 року завершилося майже сухою спекотною погодою, яку обумовлювали області високого атмосферного тиску.

📌За попереднім аналізом третя декада серпня в Україні виявилася найжаркішою за останні 30 років. Схожі високі температури у кінці літа спостерігалися лише у 2007 році. У найжаркіші дні середні добові температури повітря на 7-9 °С перевищували звичайні показники. Лише в останні дні декади розпочалося похолодання окрім півдня та сходу, де спека тривала.

💥Упродовж останньої літньої декади опадів в Україні майже не було за винятком деяких районів західних, центральних, південних та східних областей, де їх кількість в основному була незначною, або ж випадали вони у вигляді малоефективних злив.

Деталі у фотоматеріалі📊

💬“Збирання врожаю – це один з найбільш відповідальних періодів польових робіт, а тому зниження втрат зерна при його проведенні є суттєвим резервом нарощування валових зборів зернової продукції як пшениці озимої, так і інших озимих та ярих зернових культур.

Вважається, що при недотриманні технологічних вимог з різних причин у господарствах втрати зерна можуть становити до 10 % і більше.

При затримці, наприклад, з початком збирання врожаю на 10–12 діб недобір зерна, особливо за несприятливих погодних умов, досягає 15–20%, а в окремих випадках (вилягання посівів, тривалий дощовий період) до 60%.

Відомо, що вологе й засмічене зерно інтенсивно дихає, втрачає вуглеводи, відбувається його самозігрівання в буртах. У такому зерні проходять процеси розпаду білків, внаслідок чого знижується вміст клейковини.

В сухому і чистому зерні, навпаки, переважають процеси синтезу, тому в період післязбирального дозрівання якість його помітно підвищується.

У зв’язку з цим оптимізація технологічного збирання врожаю повинна передбачати біологічні й морфологічні особливості сортів пшениці озимої, їх рівень урожайності, швидкість та рівномірність достигання зерна, фізико-механічні властивості збиральної маси” – звертає увагу аграріїв Алла Стоянова.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ