ЗАГРОЗИ ДЛЯ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОДОВОЛЬЧИХ РИНКІВ

Організація економічного співробітництва та розвитку передбачає великі загрози для глобальних продовольчих ринків внаслідок війни, – Ульрик Кнудсен.

У рамках робочого візиту до Німеччини на Конференцію міністрів сільського господарства G7 Міністр агрополітики та продовольства України Микола Сольський зустрівся з заступником Генерального Секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Ульриком Вестергаардом Кнудсеном.

Ульрик Кнудсен підтвердив стурбованість ОЕСР загрозами, які виникли для глобальних продовольчих ринків внаслідок війни росії проти України.

Микола Сольський у свою чергу подякував Ульрику Кнудсену  за готовність Організації економічного співробітництва та розвитку долучитися до реалізації так званого плану Маршала для України – плану повноцінного відновлення нашої держави після війни.

Сторони також обговорили вектори роботи регіонального офісу ОЕСР, який незабаром відкриється у Києві, що дозволить посилити співпрацю Організації з Урядом України.

Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА підкреслює, що “наразі проводиться величезна робота на міжнародному рівні. І цей аспект дуже важливий для нас. У зусиллях недопущення серйозного занепаду нашої економіки, вирішального значення набувають продумані стратегічні рішення в рамках міжнародного співробітництва. Ми дуже вдячні нашим колегам з ФАО за успішну співпрацю та реалізацію проектів технічної допомоги. У нас є досвід спільної реалізації надзвичайно важливої програми підтримки фермерів на сході України та комплексне дослідження про роль сільського господарства у постраждалих від конфлікту Луганській та Донецькій областях. Саме такі конкретні та ефективні проекти є для нас чудовим прикладом роботи над практичними моделями для забезпечення стійких продовольчих систем і більш ефективних ланцюгів доданої вартості на регіональному рівні” – зазначає Алла Стоянова.