ОКУПАНТИ ВИВОЗЯТЬ ЗЕРНО

Окупанти вивозять зерно з Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, – Тарас Висоцький.

Російські окупанти вивозять зерно з тимчасово окупованих територій в Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях. Для проведення посівних робіт та внутрішнього споживання тут було зосереджено приблизно півтора мільйони тонн зернових. Декілька сот тисяч тонн вже вкрадено та вивезено до РФ. Про це зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону.

«Росіяни використовують тактику початку 20 ст. з крадіжками зерна й вивезення його з України. На сьогодні ми маємо підтверджені факти, що декілька сот тисяч тонн зернових було вивезено сумарно з Херсонської,  Запорізької , Луганської та Донецької областей. На цих територіях в фермерських запасах, що формувалися для посівних робіт, а також для переробки (для виготовлення борошна, випікання хліба), знаходиться близько півтора мільйони тонн зернових. Це суттєвий запас. За міжнародними цінами це коштує сотні мільйонів доларів. І є великий ризик, що це буде просто вкрадено і вивезено на користь Росії», – сказав Тарас Висоцький.  

Він також наголосив, що стратегічних запасів на окупованих територіях не було. В областях зберігалося зерно, необхідне для споживання на цих територіях до нового врожаю.

«Тому ми можемо говорити перш за все про геноцид українського народу, а не удар по економіці», – зазначив Тарас Висоцький.

Усі факти крадіжки фіксуються, документуються, як докази в міжнародних судах для отримання повної компенсації прямих та суміжних втрат, повернення коштів в українську економіку.

Висоцький запевнив, що Україна має запаси зернових в межах контрольованої території на два роки. Залишки експортуються. Через блокування портів, міністерство знаходить нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових маршрутів є через Румунію, порт Константа. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти Прибалтики.

«Альтернативні маршрути українського експорту продовжують розвиватися. Внутрішнього дефіциту наразі немає. Після звільнення територій ми зможемо забезпечити їх продовольством. Чого не можна сказати про міжнародну продовольчу безпеку», – запевнив Висоцький.

До початку війни Україна входила в топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі. Зараз росіяни фактично заблокували це постачання. Тому спостерігається суттєве зростання цін на міжнародних ринках, дефіцит продовольства.