ВИКОРИСТАННЯ І ОБРАХУНОК НГО ЗЕМЛІ

Земельні відносини під час воєнного стану: як відбувається використання і обрахунок НГО землі.

Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА дає роз’яснення на найпоширеніші запитання щодо Закону № 2145-IX  про земельні відносини під час воєнного стану у частини використання і обрахунку нормативно-грошової оцінки землі.

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Якщо НГО земельної ділянки була проведена, чи потрібно застосовувати середню НГО по області?

Так, потрібно. Це пряма вимога Закону № 2145-IX.

Якщо орендар погоджується укласти договір оренди землі на 1 рік в період воєнного стану з оплатою на рівні не 8 % НГО, а більше? Чи законно, якщо за згодою сторін буде укладено такий договір?

Закон № 2145-IX чітко фіксує, що розмір орендної плати за земельні ділянки для ведення товарного с/г виробництва не може перевищувати 8 % НГО земельної ділянки, що визначається від середньої НГО одиниці площі ріллі по області. Тому встановлення орендної плати на рівні, який перевищує 8 %, буде порушенням Закону. Якщо орендар бажає заплатити більше, запропонуйте йому надати громаді гуманітарну допомогу, допомогти переселенцям тощо.

Розмір орендної плати не може перевищувати 8 % НГО земельної ділянки поширюється на договори, які укладені в період після 24 лютого 2022р., чи й тих, що були укладені раніше (у них зафіксованих вищий розмір орендної плати)?

Розмір орендної плати не більше 8 % НГО земельної ділянки застосовується до договорів оренди земель с/г призначення, які укладаються відповідно до Закону № 2145-IX. На інші договори оренди цей розмір не поширюється.

Алла Стоянова зазначає, “хочете бути успішними – вчіться! Знання та розуміння закону – запорука успіху”.

ДІЄМО РАЗОМ!