ЄВРОКОМІСІЯ СКАСОВУЄ МИТА І КВОТИ НА УКРАЇНСЬКИЙ ЕКСПОРТ НА РІК

Відповідна заява опублікована на офіційному сайті Єврокомісії.

ЄС наразі працює над полегшенням наземних перевезень товарів, щоб допомогти вивезти українську продукцію. Зокрема, розпочато лібералізацію умов для українських водіїв вантажівок, що перевозять товари між Україною та ЄС, полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн.

У ЄК підкреслюють, що в результаті призупинення на рік ввізного мита на увесь український експорт до Євросоюзу, спрощення логістики українські виробники зможуть зберегти свої торговельні світові позиції та поглибити співпрацю з країнами ЄС.

«ЄС ніколи раніше не вживав таких безпрецедентних за своїм масштабом заходів із лібералізації торгівлі: надання Україні доступу до ринку ЄС з нульовими тарифами, нульовими квотами… Ці заходи допоможуть українським виробникам та експортерам. Вони підтримають українську економіку та дадуть сильний сигнал, що ЄС зробить усе можливе, аби допомогти Україні у важку годину», – сказав віце-президент Єврокомісії та комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

«Від початку війни, коли були заблоковані наші порти, Україна піднімала питання серед держав-партнерів про необхідність підтримки експорту нашої с/г продукції. Адже, крім себе, ми годуємо 400 млн осіб у світі. Від нас у великій мірі залежить глобальна світова продовольча безпека. Завдяки твердій позиції та переговорам Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр- міністра України Дениса Шмигаля, кропіткій роботі Мінекономіки та Мінагрополітики став можливим спрощений доступ українських товарів та продуктів на європейський ринок. Останній місяць особливо посилено велись наполегливі та важливі для України переговори з ЄС щодо скасування квот на українську с/г продукцію. Сьогодні ми отримали позитивну відповідь від Єврокомісії. Сподіваємось, її пропозицію підтримають Європарламент та Рада Європейського Союзу», – підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Що це дасть Україні? На головне питання відповідає Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА

“Тут варто пояснити, що квота – можливість України без мит доставляти лише певний обсяг товару. А все, що перевищує квоти, потрібно постачати вже зі сплатою мита. І це скорочує прибуток експортера і змушує його підвищувати ціни на свої товари. І чим вищі ціни, тим менше покупців у ЄС. Якщо ми отримаємо протягом пів року доступ до одеського порту, то результатів від скасування мит та квот буде значно більше. Проте фізично повернутися до показників експорту 2021-го ще довго не вдасться. Знищено виробничі потужності. А частину українських земель потрібно не лише звільнити, а й очистити від мін, залишків військової техніки.

Але це рішення для нас є дуже важливим. Це символ того, що європейський ринок відкриється для українських експортерів. “, – розповідає Алла Стоянова.