БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАННИХ

Від Міністерства аграрної політики та продовольства України до Міноборони надійшов лист с проханням розглянути пропозиції сільськогосподарських підприємств щодо бронювання робітників. Звернення розглянуто та отримано відповідь.

Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА звертає увагу що “в умовах воєнного стану працює процедура бронювання військовозобов’язаних, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, а також населення. Бронювання — тимчасова відстрочка від призову. Для того щоб забронювати працівників під час війни, потрібно спиратися на спеціальний документ — постанову КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194 (далі — Постанова № 194). Уряд максимально спростив процедуру бронювання.

Водночас інформую аграріїв Одещини, що не підлягають бронюванню, у визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 року № 194 порядку, військовозобов’язані, які мають посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час, призовники та особи, які не перебувають на військовому обліку військовозобов’язаних.
Пропозиції у яких відсутні необхідні дані військових звань та військово-облікові спеціальності військовозобов’язаних не розглядатимуться Міністерством аграрної політики та продовольства України.
У разі включення до Пропозицій військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій необхідно обов’язково додавати належне обґрунтування щодо виконання таким підприємством, установою, організацією завдань із задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, населення з відповідним підтвердженням (прийняте рішення Уряду, обласних, Київської військових адміністрацій, укладений договір тощо).
Обсяги бронювання військовозобов’язаних, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях та включаються до Пропозицій, визначаються з урахуванням необхідності для виконання таким підприємством, установою, організацією завдань із задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, населення.
Звертаємо увагу на те, що керівники підприємств, установ і організацій несуть відповідальність за включення військовозобов’язаних до Пропозицій та організацію їх бронювання на період мобілізації та на воєнний час.
Листи без урахування вищезазначеної інформації не розглядатимуться Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Відстежуйте документ у динаміці, прогнозуємо й подальші зміни, адже нині влада миттєво реагує на потреби часу” – зазначає Алла Стоянова.