СКАСОВАНО ЗАБОРОНУ НА ЕКСПОРТ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ, М’ЯСА ТА СУБПРОДУКТІВ З НЕЇ

❗Уряд скасував заборону на експорт великої рогатої худоби, м‘яса та субпродуктів з неї

?Як зазначає Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2022 року № 422 вводиться ліцензування на експорт:

✅великої рогатої худоби, живої (Код УКТЗЕД 0102);

✅м’яса великої рогатої худоби, морожене (Код УКТЗЕД 0202);

✅м’яса та їстівні м’ясні субпродукти, солоні або в розсолі, сушені або копчені; їстівне борошно з м’яса або м’ясних субпродуктів: м’ясо великої рогатої худоби (Код УКТЗЕД 021020).


“В Україні є хороші перспективи розвивати як внутрішнє споживання, так і експорт продукції, в тому числі і експорт продукції яловичини з високою доданою вартістю, яка використовується в HoReCa (ресторанах, готелях для приготування), або ВРХ, яка має високий племінний потенціал. Оскільки внутрішній ринок обмежений, наше виробництво більше ніж внутрішнє споживання, і у нас є певний надлишок – він становить близько 10%, які дійсно можна експортувати”, – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
?Це не просто відкриття експорту, а саме ліцензування, задля того щоб держава завжди могла контролювати баланс. Якщо галузь розвивається, і у нас є надлишок – ми дозволяємо експортувати і видаємо ліцензію, якщо бачимо, що внутрішнє споживання зростає і перш за все це потрібно для цілей продовольчої безпеки країни – тоді ліцензія не видається.
?Нагадаємо ліцензування залишається обов’язковим для:
✔пшениці і суміші пшениці та жита (меслин) (код УКТЗЕД 100);

✔м’яса курей свійських (код УКТЗЕД 0207 11-14);

✔яєць курей свійських (код УКТХЕД 0407 21).