ЗА 2021 РІК УКРАЇНА ЗБІЛЬШИЛА ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИЙ ОБІГ С/Г ПРОДУКЦІЇ ТА ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ

Мінагрополітики реалізовує стратегію розвитку агросектора до 2030 року, яка передбачає забезпечення продовольством 1 млрд населення світу. На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«За результатами 2021 року сільське господарство дало найвищий відсоток до ВВП серед усіх економіки – понад 10 %. На агропродовольчу продукцію також припадає найбільший відсоток у загальному експорті України –  близько 41 % за рік. Ми дедалі впевненіше претендуємо на статус одного з найбільших гарантів світової продовольчої безпеки», – зазначив він.

Міністр підкреслив, що сільське господарство показало найвищий приріст виробництва у 2021 році – 14,4 %.  За підсумками року на сільгосппідприємствах виробництво збільшилося на 19,2 %.

20 років тому Україна «годувала» 40 млн людей у світі. Сьогодні ж внесок України еквівалентний харчуванню близько 400 млн людей, не рахуючи наше населення.

Як підкреслив Міністр, для подальшого динамічного росту агросектора як локомотива економіки держави та задля виконання стратегічних цілей Уряд сьогодні ухвалив рішення про передачу всіх функцій, що стосуються продовольства, до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Увесь АПК крокує за єдиним вектором – економічний розвиток, ефективне виробництво, світова конкурентоздатність», – стверджує Роман Лещенко.

За офіційними даними Держмитслужби, зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів (товарні групи 1–24 УКТЗЕД) за підсумками 2021 року збільшився на 24 % у порівнянні з 2020 роком та досяг понад $ 35,4 млрд, або 25,1% усього зовнішньоторговельного обігу товарами України.

При цьому експортовано продукції аграрного сектору на суму $ 27,7 млрд (або 40,7 % від загального експорту товарів з України), що на 25 % більше, ніж у 2020 році.

Найвагомішими частинами експорту продовольчих товарів та с/г продукції у 2021 році залишились зернові культури, олія, насіння олійних культур та макухи, тверді відходи від вилучення рослинних жирів і олій.

Основними країнами, до яких постачалась українська агропродовольча продукція, були: Китай, питома вага якого становила 15,5 % у структурі експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів, Індія – 7,1 %, Нідерланди – 6,4 %, Єгипет – 5,8 %, Туреччина – 5,3 %.

Імпорт сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за вказаний період збільшився на 19 % до 2020 року і становив $ 7,7 млрд (або 10,6 % від загального імпорту товарів в Україну). Найбільшу частку у структурі імпорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів становили: риба, ракоподібні та молюски; їстівні плоди та горіхи; алкогольні та безалкогольні напої; тютюн і промислові замінники тютюну.

У структурі імпорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів найбільшу питому вагу посідали: Польща – 10,3 %, Італія – 7,2 %, Німеччина – 6,8 %, Туреччина – 6,5 %, Індонезія – 4,2 %.