ДЛЯ ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЇ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТИПУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ І ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА КОМПОНЕНТІВ ПРАЦЮЄ ПРОЗОРИЙ ОФІС

На базі Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки й технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого з метою виконання функції затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів створений та з 15 грудня 2021 року запрацював Прозорий офіс. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.  

Менш ніж за два місяці його роботи вже зареєстровано 204 заявки на затвердження типу та видано 57 сертифікатів.

Довідково: Постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1170 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1367» доручено Мінагрополітики забезпечити впровадження Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1367.

Водночас визначено, що орган затвердження типу – орган з оцінки відповідності, створений Мінагрополітики для виконання функцій затвердження типу транспортного засобу, компонента, який видає/скасовує або відмовляє у видачі сертифікатів затвердження типу, веде їх реєстр, а також контролює здійснення заходів щодо забезпечення відповідності транспортного засобу, компонента затвердженому типу.

Для забезпечення впровадження зазначеного вище Технічного регламенту наказом Мінагрополітики від 13.12.2021 № 428 внесено відповідні зміни до Положення державної наукової установи «Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки та технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого» (код ЄДРПОУ 04604309).

Детальну інформацію щодо отримання сертифікату затвердження типу можна отримати на офіційному вебсайті установи http://www.ndipvt.com.ua/