РИНОК ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР У 2021/2022 МР

Сьогодні, 03 лютого, відбулася міжвідомча нарада під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, за участю представників Мінагрополітики, Укргідрометцентру, профільних асоціацій та учасників зернового ринку, з метою обговорення ситуації на зерновому ринку.

Під час засідання учасникам було презентовано попередні дані балансу попиту та пропозицій зернових та зернобобових культур у 2021/2022 МР.

Так, за попередніми розрахунками, загальний валовий збір по зерну буде складати 83,8 млн тонн, пшениці 32,1 млн тонн і 40 млн тонн кукурудзи.

Щодо проміжних результатів по експорту зерна, за даними Держмитслужби України, станом за липень-січень 2022 експортовано 17 млн тонн пшениці, з них 11 млн тонн продовольчої пшениці та 5,6 млн фуражної пшениці.
Прогнозоване очікування залишку до експорту складає 8,2 млн тонн, з них близько 2 млн тонн це продовольча пшениця, 6,2 фуражна пшениця.

«На сьогодні спостерігається деяке зниження темпів експорту зернових культур. Тому жодних ризиків стосовно надмірного експорту пшениці – немає. Саме збереження балансу і стабільності на зерновому ринку, а також вирішення спірних моментів є важливим завданням для нас», – зауважив Тарас Висоцький.

Крім того, учасники розглянули питання щодо актуального стану озимини та прогноз на 2023 рік по ранній посівній сільськогосподарських культур.

Завантажити презентацію