В Мінагрополітики обговорили створення асоціації тваринників для дрібних фермерів

Необхідність збереження вітчизняного тваринницького генофонду та державної підтримки підприємств, що займаються розведенням вітчизняних та аборигенних порід, а також стан і перспективи галузі тваринництва обговорили під час зустрічі Директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак із фермером Михайлом Травецьким.

 «Наразі є велика потреба в збереженні вітчизняного тваринницького генофонду локальних українських порід, свиней, великої рогатої худоби. Для того аби придбати собі на ферму корову сірої української породи корови, молоко від якої набагато корисніше, ніж від промислових порід, мені довелося проїхати тисячу кілометрів.  Що стосується свинних порід, то миргородської породи свиней вже майже немає», – зазначив Михайло Травецький.

Міністерство аграрної політики та продовольства України працює над розв’язанням даного питання. У грудні минулого року відбулася робоча поїздка до тваринницьких підприємств різної форми власності, що спеціалізуються на локальних та вимирущих породах української селекції,  задля розробки плану заходів щодо їх збереження.

«За дорученням Уряду Мінфін та Мінагрополітики розробили програму державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, зокрема тваринництва, в якій передбачається спеціальна бюджетна дотація за утримання маточного поголів’я племінних, локальних і зникаючих порідзрозуміло що Українські дослідницькі інститути, що спеціалізуються на цій тематиці,  теж мають включитися в розв’язання цієї проблеми» – наголосив Ігор Віштак.

Також обговорили  алгоритм отримання державної підтримки малих фермерів та сімейних фермерських господарств, які плануються на 2022 рік та необхідність створення асоціації товаровиробників дрібних фермерів. Це б сприяло ефективнішому використанню державної підтримки. Підвищення якості  виробництва і практичне застосування новітніх методів збирання та переробки продуктів тваринницького сектору, дасть змогу малим фермерам бути конкурентоспроможними й отримувати більший прибуток.