СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ АДАПТУЄТЬСЯ ДО ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН КЛІМАТУ

Відбулася 14-й Берлінська Міністерська конференція з питань сільського господарства. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.  

Вона відбулася в рамках Глобального форуму з питань продовольства та сільського господарства (GFFA) 28 січня 2022 року.

«Сільське господарство має адаптуватися до нових кліматичних умов. Це не просто потреба, це вимога для всіх країн світу, які хочуть посідати лідерські позиції в сфері аграрного розвитку та робити свій внесок у продовольчу безпеку нашої планети», – наголосив Роман Лещенко учасникам заходу.

Він розповів, що Уряд України продовжує надавати системну підтримку аграрному сектору, сконцентрувавши її на найбільш важливих галузях. 

«Ми стратегічно сьогодні обрали для себе декілька ключових напрямів: це насамперед відновлення та модернізація зрошувальних систем, підтримка малих та середніх фермерських господарств, стимулювання інноваційної діяльності аграріїв. Це допоможе нам розвивати сільське господарство нашої держави, забезпечуючи стабільні врожаї та реагуючи на виклики глобальних змін клімату», – підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України.

За результатами Міністерської конференції з питань сільського господарства було ухвалено підсумкове комюніке, яке містить рекомендації щодо покращення сталого використання землі.

Довідково: GFFA – провідний світовий форум з актуальних питань, що стосуватися сільського господарства та продовольчої безпеки. GFFA проводиться щорічно з 2009 року на початку Міжнародного зеленого тижня в Берліні.
Форум організовує Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL). 
За останні роки захід щорічно збирав понад 2000 відвідувачів, близько 70 міністрів сільського господарства з усього світу та високопоставлених представників міжнародних організацій. зокрема, ФАО, СОТ та Світового банку.

Основна тема GFFA 2022 року – «Стале використання землі: продовольча безпека починається з ґрунту».