АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВКИ НА ПРИДБАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ НА БЕРЕЗЕНЬ

Комітет із нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку розробив алгоритм дій для суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, для подачі заявки на придбання природного газу власного видобутку на березень. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.  

Мінагрополітики розробило дашборд із даними усіх виробників різної форми власності, які були допущені до торгів із продажу газу власного видобутку для соціальних підприємств, який постійно оновлюватиметься.


Згідно з алгоритмом, щоб успішно подати заявку на придбання природного газу, слід виконати такі умови:

  • Включення до Переліку:

а) до кінця дня 24 січня слід звірити списки суб’єктів господарювання, які подавали заявки на включення до Переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, із Переліком, затвердженим наказом Мінагрополітики від 21.01.2022 № 25, який розміщено на офіційному вебсайті міністерства;

б) якщо суб’єкта господарювання немає в Переліку, до 17:00 25 січня необхідно спрямувати офіційного листа на Мінагрополітики за підписом керівництва ОДА або профільної аграрної асоціації, які уклали з Міністерством аграрної політики та продовольства України Меморандум щодо включення до Переліку на електронну пошту: o.sharuga@minagro.gov.ua та продублювати на first.deputy@minagro.gov.ua.

Важливо! До листа обов’язково має бути доданий ВИТЯГ із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань із зазначеними КЕКВ.

  • Визначитися з акредитованим на українській енергетичній біржі постачальником газу, який буде представляти ваші інтереси на торгах.
  • Подати заявки для участі в торгах на придбання газу.

З 01 до 05 лютого суб’єкти господарювання, включені до Переліку, подають заявки за цією формою (посилання) щодо придбання газу на березень на електронну скриньку: gas.auction@mev.gov.ua.

Зверніть увагу! Заявка, додаток до неї та копія договору з трейдером подаються одним файлом у форматі PDF.

До 10 лютого відбудеться затвердження Списку суб’єктів господарювання, які подали заявки на купівлю газу власного видобутку на березень.

  • Ознайомитись із рішенням Комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку щодо переліку допущених суб’єктів до торгів.
  • Повідомити постачальника газу щодо участі в торгах, які відбуваються до 22 числа поточного місяця.

Нагадуємо, що вказаний документ визначає механізм, за яким продавці на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 30.12.2021 р. № 1433 та від 30.12.2021 р. № 1435 зобов’язані щомісячно брати участь у торгах на біржі для сприяння покупцям у купівлі товарного природного газу в межах 20 % власного видобутку на умовах, визначених Порядком. У постанові визначено алгоритм допуску до закупівлі природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.